Trump nepřiznal půjčku ve výši 20 milionů dolarů
Bývalý americký prezident Donald Trump veřejně nepřiznal půjčku ve výši 19,8 milionu dolarů (462 milionů korun) od společnosti s historickými vazbami na Severní Koreu v době, kdy byl v Bílém domě. Podle časopisu Forbes to vyplývá z dokumentů, které získala newyorská generální prokurátorka Letitia Jamesová. Půjčka od firmy Daewoo měla být uvedena v Trumpových veřejných finančních zprávách.
Daewoo byla jediná jihokorejská společnost, která měla v polovině 90. let povoleno podnikat v Severní Koreji. Forbes odhalil, že Trumpův vztah s firmou je starý nejméně 25 let. V jednu chvíli Daewoo spolupracovalo s Trumpem na developerském projektu newyorského mrakodrapu Trump World Tower.
Trump a společnost Daewoo podle časopisu pokračovali ve společném podnikání, včetně použití Trumpova jména na šesti nemovitostech v Jižní Koreji v letech 1999 až 2007. List uvádí, že dluh ve výši téměř 20 miliard dolarů „vyplývá z dohody, kterou Trump uzavřel, aby se s Daewoo podělil o část svých licenčních poplatků”.
Bývalý americký prezident Donald Trump v pondělí požádal nejvyšší soud Spojených států, aby zablokoval snahy výboru Sněmovny reprezentantů získat jeho daňová přiznání. Podle Trumpa příslušný sněmovní výbor dokumenty chce z politických důvodů, napsala agentura Reuters.Trump zaťatě odmítá ukázat daňová přiznání. Zastání hledá u nejvyššího soudu
Leaders
Podle dokumentů, které Forbes prověřil, dluh 19,8 milionu dolarů zůstal v letech 2011 až 2016 stejný. Po pěti měsících Trumpova prezidentství zůstatek klesl na 4,3 milionu dolarů, jak vyplývá z dokumentů, které ukazují Trumpovy finance k 30. červnu 2017.
Brzy poté „byla společnost Daewoo 5. července 2017 vykoupena ze své pozice”, uvádí se v dokumentech, aniž by bylo zveřejněno, kdo dluh uhradil.
Forbes uvádí, že ačkoli byla půjčka uvedena v interních dokumentech Trump Organization, nebyla zveřejněna ve veřejných finančních zprávách bývalého prezidenta. Podle zákonů o zveřejňování informací byl Trump povinen předložit tyto dokumenty federálním úředníkům při své prezidentské kampani a poté, co se stal prezidentem.
Organizace Trump Organization provozující hotely Donalda Trumpa účtovala americké tajné službě až 1185 dolarů (asi 30 tisíc korun) za noc za hotelové pokoje používané agenty chránícími Trumpa a jeho rodinu v době jeho prezidentství. Vyplývá to ze dokumentů zveřejněných dozorčím výborem Sněmovny reprezentantů. To bylo čtyřikrát více, než je obvyklý vládní limit výdajů pro washingtonské hotely, uvedl deník The New York Times.Skvělý byznys pro Trumpa. Jeho hotely účtovaly státu za prezidentskou ochranku přemrštěné sazby
Money
V roce 2016 Trumpův finanční ředitel Allen Weisselberg uvedl, že Trump zveřejnil všechny dluhy týkající se společností, v nichž měl 100procentní podíl.
Navzdory zjevné mezeře ve zveřejňování informací Trump možná neporušil žádné zákony, ačkoli existence dluhu stále mohla představovat střet zájmů, uvedl list The Guardian.
V době, kdy byl Trump prezidentem, chlubil se svými vztahy se severokorejským diktátorem Kim Čong-unem. V roce 2018 prohlásil, že se do sebe s Kimem „zamilovali” poté, co si vyměnili dopisy. Oba vůdci se osobně setkali, ale vzájemná jednání nakonec skončila fiaskem.
V New Yorku se nyní soud zabývá případem podezření z finančního podvodu firmy The Trump Organization. Weisselberg v srpnu řekl, že v daňovém přiznání zatajil dva miliony dolarů (47,5 milionu korun), které obdržel na firemních benefitech. Weisselberg byl společně s firmou The Trump Organization obviněn z mnohaletého podvodu, který spočíval ve vyplácení extravagantních odměn mimo účetní knihy.
Uživatelé twitteru se v anketě nového majitele internetové platformy Elona Muska těsnou většinou vyslovili pro obnovení twitterového účtu bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Musk vzápětí po ukončení hlasování oznámil, že účet exprezidenta a miliardáře bude obnoven. Tak se i stalo, ale Trump v sobotu prohlásil, že nemá zájem se na twitter vracet.Lid promluvil. Twitter odblokoval účet bývalého amerického prezidenta Trumpa
Politika
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.