Tvrdík jedná s Číňany. Lobuje za návrat přímého leteckého spojení

Prezident Smíšené česko čínské komory vzájemné spolupráce a šéf fotbalové Slavie Jaroslav Tvrdík jednal v Pekingu s čínským premiérem Li Čchiangem. Tvrdík serveru Seznam Zprávy po schůzce řekl, že předsedu čínské vlády požádal o možnost obnovení přímého leteckého spojení obou zemí. O setkání dopředu informoval české úřady a před setkáním navštívil český zastupitelský úřad v Pekingu.
„Na osobním setkání jsme měli možnost probrat i některá témata česko-čínské spolupráce a aktuální dění ve světě. V minulosti jsme jako česko-čínská komora napomáhali navázání přímých leteckých spojení, proto jsem požádal pana premiéra o možnost jejich obnovení,“ uvedl Tvrdík. Přímé letecké spojení je podle něj klíčová věc pro ekonomické zájmy podnikatelů obou zemí i turistický ruch.
Čínský premiér Tvrdíka pozval soukromě, znají se z doby, kdy Li Čchiang působil ve funkci guvernéra provincie Če-ťiang. Jednání proto bylo podle Tvrdíka osobní, přesto o jejím konání dopředu informoval českou diplomacii. Ministerstvo zahraničí potvrdilo, že o jednání Tvrdíka s čínským předsedou vlády vědělo a má zájem o podrobnosti z cesty.
Tvrdík stojí v čele Smíšené česko čínské komory vzájemné spolupráce od roku 2012. Jako zástupce čínské společnosti CEFC se v roce 2015 podílel na převzetí fotbalového klubu Slavia Praha čínským investorem. Nyní je vlastníkem Slavie i stadionu v Edenu společnost CITIC Europe Holdings, která patří do čínské CITIC Group. Tvrdík je předsedou představenstva klubu.
Srí Lanka, Vietnam, Kuba, Thajsko, Dominikánská republika, Keňa, Omán, Madagaskar, Zanzibar. Do těchto destinací budou české cestovky vozit tuzemské turisty v podzimní a zimní sezoně. A to přímými lety z Prahy. Během takzvané exotické sezony, která startuje dnes a potrvá do přelomu března a dubna příštího roku, chtějí Fischer, Čedok a Exim Tours přepravit desítky tisíc turistů.
Startuje exotická sezóna. Fischer i Čedok využívají unikátní letadla
Enjoy
Čeští politici a diplomaté se v poslední době snaží navázat konstruktivnější vztah s čínským režimem, který s koncem dlouhodobě pročínského prezidenta Miloše Zemana ochladl, napsaly Seznam Zprávy. Nedávno jednal v Číně poradce pro národní bezpečnost Tomáš Pojar, který se sešel s nejvýše postaveným čínským diplomatem Wangem I. Pojar míní, že s Čínou je třeba jednat otevřeně. S Čínou Česko ani Evropu nespojují stejné hodnoty, civilizace ani systémy, je ale třeba komunikovat, což chápou obě strany, řekl minulý týden.
Některá média v poslední době psala o chystané cestě premiéra Petra Fialy (ODS) do Číny, který to ale označil za dezinformaci. „Žádná moje cesta do Číny není plánována ani připravována,“ řekl Fiala v debatě s Deníkem.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.