Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Vesmírné turistice o krok blíž. Civilní posádka Crew Dragon je zpět na zemi

 ČTK

V Atlantském oceánu u pobřeží amerického státu Florida přistála po letu na oběžné dráze kolem Země čtyřčlenná civilní posádka lodi Crew Dragon společnosti SpaceX podnikatele Elona Muska.

Kapsle s první amatérskou posádkou, kerá obletěla Zemi bez profesionálního astronauta, se spustila do oceánu těsně před západem slunce v 1:08 SELČ nedaleko místa, kde jejich let o tři dny dříve začal. Informují o tom světové tiskové agentury.

Loď Crew Dragon se pohybovala rychlostí 27 360 kilometrů za hodinu a planetu byla schopna oběhnout každých 90 minut. Dostala se až do výšky 580 kilometrů nad Zemí, takže byla ještě výše než Mezinárodní vesmírná stanice (ISS).

Velitelem výpravy byl 38letý miliardář Jared Isaacman, který za ni zaplatil blíže neurčenou částku v milionech dolarů. Vzal si s sebou tři hosty. Spolu s ním letěla devětadvacetiletá asistentka lékaře v nemocnici St. Jude Hayley Arceneauxová, která v dětství v tomto zařízení sama bojovala s rakovinou. Stala se nejmladší Američankou ve vesmíru a prvním člověkem s protézou na oběžné dráze Země. Posádku doplnil dvaačtyřicetiletý datový inženýr Chris Sembroski a 51letá pedagožka Sian Proctorová, která je první černošskou pilotkou kosmické lodi.

„Vaše mise ukázala světu, že vesmír je pro nás všechny,” uvedl kontrolní vysílač SpaceX. „Byla to pro nás sakra jízda ... právě začínáme,” odpověděl mu Isaacman, který tím chtěl naznačit, že v budoucnu se takto do vesmíru podívá více lidí.

Elon Musk,

Elon Musk bydlí v modulárním domku za 50 tisíc dolarů

Elon Musk je sice jedním z nejbohatších lidí na světě, místo rozsáhlé luxusní rezidence ale obývá modulární domek v hodnotě 50 tisíc dolarů.

Přečíst článek

Bernard Madoff opouští federální budovu v New Yorku. (14. ledna 2009)

Další peníze pro oběti finančníka Madoffa. Celkem už dostali 18 miliard dolarů

Oběti „podvodu století" zinscenovaného zesnulým finančníkem Bernardem Madoffem se brzy dočkají dalších 568 milionů dolarů na pokrytí svých ztrát. Uvedlo to americké ministerstvo spravedlnosti. Celkově už v Madoffově kauze bylo na kompenzacích vyplaceno přes 18 miliard dolarů.

Přečíst článek

 

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme