Všechno špatně. Bývalý generální ředitel Twitteru Dorsey otevřeně kritizoval Muska

Bývalý generální ředitel Twitteru Jack Dorsey otevřeně kritizoval Elona Muska, který společnost převzal loni na podzim. Dorsey se do Muska opřel na nové sociální síti Bluesky, která se prezentuje jako alternativa k Twitteru, píše CNBC.
Musk za Twitter zaplatil na podzim 44 miliard dolarů (937 miliard korun) a od té doby ovšem následovala celá řada kontroverzních kroků a výroků. Twitter opouštěli inzerenti a jeho hodnota se propadla o polovinu.
Dorsey původně považoval převzetí Twitteru Muskem za jediné možné řešení, nicméně teď situaci vidí jinak. Když se ho uživatelé Bluesky zeptali, zda věří, že Musk je tím správným šéfem pro Twitter, Dorsey stroze odpověděl: „Ne.”
Elon Musk převzal Twitter loni na podzim, když za sociální síť po soudních tahanicích nakonec zaplatil 44 miliard dolarů a stáhl veškeré akcie z burzy. Od té chvíle se však hodnota Twitteru prudce propadá.
Muskovo působení v Twitteru seřízlo hodnotu firmy o polovic
Leaders
Pod Muskem, který je zároveň generálním ředitelem Tesly a SpaceX, prochází Twitter bouřlivým obdobím. Prudké snižování počtu zaměstnanců, změny zásad a funkcí otřásly mimo jiné důvěrou inzerentů, politiků a celebrit. „Všechno jde špatným směrem," uvedl Dorsey.
Dorsey, který je stále akcionářem Twitteru, loni obchod prosazoval. V pátek ale napsal, že Musk měl nakonec od akvizice upustit. O což se chvíli i pokoušel, ale kvůli pokutě ve výši jedné miliardy dolarů, jinak známé jako „poplatek za rozchod“, se nakonec obchod uskutečnil.
„Myslím, že měl odejít a zaplatit tu miliardu dolarů,” uvedl nyní Dorsey.
Americká internetová společnost Twitter ve čtvrtek začala v souladu s předchozími sliby rušit modré ověřovací ikony tisíců uživatelů této sociální sítě. Nově o ni přišel například účet papeže Františka, německého kancléře Olafa Scholze nebo zpěváků Justina Biebera a Beyoncé, napsal dnes server BBC News a stanice BFM TV.
Twitter zrušil ověřovací modrou ikonu papežovi, kancléři Scholzovi nebo Beyoncé
Money
Během jediného dne se bohatství Elona Muska propadlo o 13 miliard dolarů, tedy ještě o víc, než dokázal prošutrovat ministr financí Zbyněk Stanjura za první kvartál letošního roku. Ve čtvrtek 20. dubna tak Musk zjistil, že když se nedaří, tak se prostě nedaří.
Stanislav Šulc: Černý čtvrtek Elona Muska. Ozvala se karma?
Názory
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.