Vyhazujete peníze oknem, vzkázal Zuckerbergovi vlivný investor
Společnost Meta trpí syndromem velké korporace, zaměstnává přemíru drahých lidí a plýtvá zdroji na nesmyslné investice. Tak by se dala shrnout slova jednoho z jejích investorů, který napsal otevřený dopis zakladateli gigantu Markovi Zuckerbergovi, uvedl server CNBC.
Předseda představenstva a generální ředitel společnosti Altimeter Capital Brad Gerstner v otevřeném dopise společnosti Meta vyzývá Zuckerbergera, aby snížil počet zaměstnanců a zpomalil investice do metaverse, jinak si neudrží důvěru svých investorů. Na konci druhého čtvrtletí letošního roku držela společnost Altimeter Capital přes 245 milionů akcií společnosti Meta.
Vizionářské představy zakladatele Facebooku Marka Zuckerberga o vytvoření alternativního metasvěta přišly dříve třetího nejbohatšího muže planety v reálném světě dost draho. Od ledna přišel o více než polovinu majetku, tedy o 71 miliard dolarů, a v žebříčku miliardářů agentury Bloomberg se propadl na 20. místo. Slabou útěchou mu může být, že ztráty sčítá i většina členů miliardářské Top 10.Přechod k metaversu přišel Zuckerberga draho. Od ledna přišel o více než polovinu majetku
Leaders
Výdaje na zaměstnance doporučuje Gerstner stlačit o 20 procent a do technologií „metaverse” investovat maximálně pět miliard dolarů ročně. Nyní je to dvojnásobek.
„Meta potřebuje obnovit důvěru investorů, zaměstnanců a technologické komunity, aby přilákala, inspirovala a udržela si nejlepší lidi na světě,” napsal Gerstner v dopise. „Stručně řečeno, Meta se musí dostat zpět do kondice,” napsal Gerstner v dopise, z nějž cituje CNBC.
Propad akcií o tři pětiny
Akcie společnosti Meta se od začátku letošního roku propadly o více než 61 procent. To jen dokládá menší důvěru investorů v ambice společnosti ve světě virtuální a rozšířené reality. Sám Zuckerberg od ledna do září přišel o více než polovinu majetku, tedy o 71 miliard dolarů, a v žebříčku miliardářů agentury Bloomberg se propadl na 20. místo.
Americká internetová společnost Meta hodlá v příštích měsících snížit náklady minimálně o deset procent, mimo jiné prostřednictvím redukce počtu zaměstnanců. S odvoláním na zdroje obeznámené s plány podniku o tom informoval ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ). A je to tady. Zuckerbergova Meta sníží náklady o deset procent, bude propouštět
Zprávy z firem
„Lidé jsou navíc zmateni tím, co metaverse vůbec znamená,” napsal Gerstner. „Kdyby společnost do tohoto projektu investovala jednu až dvě miliardy dolarů ročně, pak by tento zmatek ani nemusel být problém, ale odhadovaná investice přes 100 miliard dolarů za deset let do neznámé budoucnosti je supervelká a děsivá i na poměry Silicon Valley,” dodal Gerstner.
Gerstner se také domnívá, že Meta má příliš mnoho lidí a příliš mnoho utrácí za kapitálové výdaje. „Výše uvedená doporučení by mohla vést ke štíhlejší, produktivnější a soustředěnější společnosti – společnosti, která znovu získá dynamiku a důvěru investorů,” uzavřel Gerstner.
Chatovací robot americké společnosti Meta Platforms o zakladateli podniku Marku Zuckerbergovi říká, že vykořisťuje lidi. Automat reportérovi britské stanice BBC řekl, že Zuckerberg to dělá pro peníze a že je mu to jedno. Firma přispěchala s vysvětlením, že jde teprve o prototyp. Jinak je podle ní chatbot schopen bavit se téměř o čemkoliv, protože využívá umělou inteligenci.Je to mistr manipulace a vykořisťuje lidi, napsal chatbot o svém stvořiteli Zuckerbergovi
Enjoy
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.