Z tenisového trůnu na dno. Byl jsem nikdo, jen číslo, prohlásil Boris Becker po návratu z vězení
Bývalý mnohonásobný tenisový šampion a světová jednička Boris Becker v polovině prosince na podmínku opustil věznici Huntercombe v Oxfordshire v Británii, v níž si odpykával trest za zatajování majetku v souvislosti s jeho osobním bankrotem vyhlášeném před pěti lety. O své dojmy z 231 dnů dlouhého pobytu v celkem dvou věznicích se podělil ve svém prvním rozhovoru po propuštění pro stanici Sat 1, z něhož citoval britský deník The Guardian.
Boris Becker poskytl svůj první rozhovor od doby, kdy opustil vězení ve Spojeném království a byl deportován zpět do Německa začátkem tohoto týdne. Becker německé stanici Sat 1 v rozhovoru, který bude celý odvysílán dnes večer, řekl: „Ve vězení nejste nikdo. Jen číslo. To moje bylo A2923EV.
„Nikoho nezajímalo, kdo jsem. Nikdo se nepodělal z mého statusu šampiona,“ zaznívá v úryvcích z rozhovoru, které zveřejnil deník The Guardian.
Becker – který vyletěl mezi tenisovými profesionály jako raketa, když v pouhých 17 letech v roce 1985 jako první nenasazený hráč v historii vyhrál Wimbledon – byl letos odsouzen celkem na 2,5 roku, nejen za zatajování majetku ve výši 2,5 milionu liber, aby se vyhnul placení dluhů, ale i maření insolvenčního řízení. Ve věznici strávil čtvrtinu trestu. „Těch 231 dní ve vězení jsem využil k přemýšlení o svém životě a znovu v sobě objevil lidskou stránku,“ řekl.
Dostal jsem tvrdou, velmi bolestivou lekci
První týdny trestu strávil ve věznici Wandsworth v Londýně. Jídlo tam podle něj bylo špatné, porce příliš malé, volnočasových aktivit nedostatek a hlavně se tam setkal s velkým násilím. „Věřím, že jsem v sobě znovu objevil člověka, osobu, kterou jsem kdysi byl,“ řekl. „Dostal jsem tvrdou lekci. Velmi drahou, velmi bolestivou. Ale celá věc mě naučila něco velmi důležitého a cenného. A že některé věci se dějí z dobrého důvodu," podotkl.
[[Twitter status: https://twitter.com/na_presseportal/status/1605160589671677954?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1605160589671677954%7Ctwgr%5Edbcf9fffa1c08783a5069f25e3cee59cadaf90ee%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.theguardian.com%2Fsport%2F2022%2Fdec%2F20%2Fi-was-a-nobody-boris-becker-gives-first-interview-since-leaving-uk-prison]]
Předčasného propuštění se dočkal minulý čtvrtek. „Od šesti hodin od rána jsem seděl na kraji postele a doufal, že se dveře cely otevřou. Přišli pro mě v 7:30, odemkli dveře a zeptali se: 'Jste připraven?' A já jen řekl: 'Pojďme!' Už jsem měl všechno zabalené předem," poznamenal.
Bývalá tenisová hvězda Boris Becker, věhlasný fotbalový trenér José Mourinho, fenomenální skokan na lyžích Matti Nykänen či český hokejový reprezentant a jeden z hrdinů olympiády v Naganu Roman Čechmánek. Co mají společného? Vydělané miliony až stovky milionů korun během sportovní kariéry dokázali proměnit v dluhy, daňové úniky, soudy, bankroty a v případě Beckera i vězení.Ze sportovního trůnu do dluhů, k soudům i do vězení. Becker není jediný
Money
Během pobytu ve věznici Huntercombe, která patří k méně přísně střeženým zařízením tohoto druhu, pravidelně trénoval ve vězeňské tělocvičně a pracoval jako asistent po boku vězeňského trenéra. Pomáhal mu s ostatními vězni v otázce nejen fyzické kondice, ale i psychologie, přičemž čerpal ze svých zkušeností bývalého světového tenisového šampiona číslo 1, podotkl The Gaurdian.
Přes propuštění mu ale jeden rodinný problém zůstal – jeho syn stále žije ve Velké Británii. Podle podmínek jeho propuštění – jako nebritského občana – má ale Becker zákaz navštěvovat zemi na příští desetiletí.
Měl to být revoluční nástroj, který změní zdravotní péči. Společnost Theranos vyvíjela zařízení, které na základě velkých dat měl analyzovat spoustu nemocí z pouhé kapky krve. Zakladatelka Theranosu Elizabeth Holmesová díky této vizi sehnala miliardy dolarů. Ty však skončily v naprosto nefunkčním prototypu, který nedokázal víc než standardní analytické nástroje. Nyní má největší podvod v dějinách Silicon Valley první část za sebou.Největší podvod v dějinách Silicon Valley. Elizabeth Holmesová míří do vězení na 11 let
Leaders
Americká streamovací služba Netflix má v úmyslu natočit dokument o českém podnikateli Radovanu Krejčířovi, který nyní pobývá v jihoafrickém vězení. Netflix už kvůli svému záměru oslovil Krejčířovy právní zástupce, informoval portál News 365. Právnička Nastasja Otrebskiová to jako svědkyně potvrdila u soudu ve městě Kempton Park, který se zabývá obviněním, že se Krejčíř v roce 2016 pokusil o útěk z vězení.Vězeň Krejčíř zaujal Netflix. Bude o něm točit dokument
Enjoy
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.