Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Zakladatel kryptoúvěrové firmy Celsius se přiznal k podvodu

Alex Mashinsky, šéf a zakladatel kryptoměnové společnosti Celsius
Profimedia
 ČTK

Zakladatel a bývalý šéf americké kryptoúvěrové společnosti Celsius Network Alex Mashinsky se rozhodl přiznat k podvodu. Devětapadesátiletý Mashinsky to podle agentury Reuters uvedl při dnešním soudním slyšení.

Loni v červenci američtí prokurátoři vůči Mashinskému vznesli sedm obvinění z podvodu, konspirace a manipulace s finančním trhem. Mashinsky tehdy to tehdy odmítl, v úterý však uvedl, že se rozhodl přiznat ke dvěma obviněním z podvodu.

Společnost Celsius Network vznikla v roce 2017. Předloni v červenci požádala o bankrotovou ochranu před věřiteli v důsledku výběrů vkladů, kterým klienti reagovali na tehdejší pokles cen kryptoměn. Začátkem letošního roku firma bankrotový režim opustila.

Mashinsky podle prokurátorů mimo jiné poskytoval klientům zavádějící informace, aby je přiměl k investování. Přiznáním viny se Mashinsky podle agentury Bloomberg vyhne soudnímu procesu, jehož začátek byl plánován na leden. Mohl by si tak rovněž zajistit nižší trest.

Kryptoúvěrové firmy zažívaly prudký růst v době pandemie covidu-19, kdy přitahovaly vkladatele vysokými úrokovými sazbami. V roce 2022 se však dostaly pod tlak kvůli propadu cen kryptoměn.

Efekt Trump funguje. Bitcoin sahá na 100 tisíc dolarů

Od vítězství Donalda Trumpa ve volbách se cena nejznámější kryptoměny zvýšila o 40 procent. Kryptoměnový trh totiž možná bude mít svého člověka ve vládě. 

Přečíst článek

Trump chce z USA udělat krypto velmoc, bitcoin zamíří k metě sta tisíc dolarů

Trumpovo vítězství vytáhlo bitcoin na rekordní hodnoty 75 tisíc dolarů a lze očekávat růst přes 100 tisíc dolarů. Trump nebyl bitcoinu během svého prvního funkčního období příliš nakloněn a považoval ho za nástroj k nekalým aktivitám. V USA ale dle průzkumů vlastní bitcoin a kryptoměny přes 15 procent obyvatel, to je velká voličská základna, proto svůj postoj výrazně přehodnotil.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme