Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Zakladatel Telegramu Durov odletěl z Francie do Dubaje

Zakladatel a šéf komunikační platformy Telegram Pavel Durov
ČTK
 ČTK

Zakladatel a šéf komunikační platformy Telegram Pavel Durov odcestoval s povolením soudu z Francie do Dubaje, uvedla agentura AFP s odvoláním na zdroje blízké vyšetřování. Rodák z ruského Petrohradu od konce loňského srpna čelí ve Francii obviněním, že nedělá dost proti využívání své platformy k porušování zákona. Od té doby podléhá soudnímu dohledu.

Podle tří zdrojů AFP Durov dostal povolení opustit Francii „na několik týdnů“. Jeden z nich potom upřesnil, že podnikatel odletěl do Dubaje. Podle jednoho ze zdrojů opustil letiště Le Bourget nedaleko Paříže dnes ráno. Mluvčí Telegramu se na dotaz AFP odmítla k informacím vyjádřit.

Podle vyšetřovatelů Durov a Telegram nedostatečně komunikovali s úřady a neposkytovali informace, o které žádají soudní orgány. Tím se platforma a její šéf mohli dopustit spoluúčasti na zločinech, které uživatelé na telegramu plánují a koordinují. Francouzské úřady v této souvislosti zmiňovaly pašování drog, šíření dětské pornografie nebo vydírání.

Telegram sídlí ve Spojených arabských emirátech a na žádosti vlád z celého světa o zablokování některých příspěvků zpravidla nereagoval. Durov podle AFP již dříve zdůraznil, že Telegram v roce 2013 nezakládal se svým bratrem proto, aby usnadnil život zločincům.

Itálie chce objednat více než 550 tanků od německé společnosti Rheinmetal. Zakázka bude pro firmu největší zakázkou v historii

Strach z války žene akcie zbrojovek do výšin. Jejich majitelé nevídaně bohatnou

Válka na Ukrajině a nevypočitatelné chování amerického prezidenta Donalda Trumpa nahrávají evropskému zbrojnímu průmyslu. Hodnota výrobců zbraní a munice na burze výrazně roste.

Přečíst článek

Britský premiér Keir Starmer

Starmer: Koalice ochotných pomůže Ukrajině v případě mírové dohody

Britský premiér Keir Starmer po virtuálním jednání se světovými státníky řekl, že takzvaná koalice ochotných zemí vypracuje plány, aby pomohly zajistit bezpečnost Ukrajiny v případě mírové dohody s Ruskem, napsala agentura Reuters. Podle ministerského předsedy se jednání posouvá do operační fáze, příští týden se v Británii sejdou vojenští představitelé.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Francouzský soud zakázal Marine Le Pen kandidovat v příští prezidentských volbách

Karel Pučelík: Le Penová měla z europarlamentu dojnou krávu. Její prezidentská kandidatura je po verdiktu v troskách

Přečíst článek
Doporučujeme