Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Zemětřesení u Soukupa. Chceme firmu zachránit, tvrdí nový spolumajitel Empresy Jan Čermák

Jan Čermák
Michael Tomeš / Týdeník Hrot
Dalibor Martínek

Do mediálního domu Jaromíra Soukupa vstoupil nový účastník, Jan Čermák. Ten se dlouhodobě věnuje vymáhání nesplácených pohledávek. Čermák je známý především svou účastí v případu investiční skupiny Arca slovenského investičního predátora Pavola Krúpy. Čermák v tomto právně složitém případu zastupuje zájmy mnoha věřitelů s pohledávkami v řádu miliard korun. Nyní se vložil do situace kolem zadluženého mediálního podnikání Jaromíra Soukupa, majitele televize Barrandov a mnoha jiných společností, včetně zastřešující společnosti Empresa Media. Soukup je mediálně velmi činný a veřejně známý, z pozice majitele je moderátorem mnoha televizních pořadů své televize. Newstream.cz získal exkluzivní vyjádření nového spolumajitele Soukupovy skupiny, Jana Čermáka.  

S jakým záměrem vstupujete do mediální skupiny Jaromíra Soukupa?

Pomoci mu věci zklidnit, obnovit důvěru zejména u věřitelů, partnerů, zaměstnanců. To v praxi znamená hlavně postupně vypořádat dluhy. A současně s tím zhodnocovat životaschopná aktiva. Třeba TV Barrandov má velký potenciál.

Je známo, že pan Soukup má řadu nesplacených půjček. Můžete upřesnit, o jaký objem peněz se jedná a v jakých jeho firmách? Kdo jsou věřitelé?

Bavíme se o stovkách milionů korun, postupně to projdeme do detailu. Hlavní věřitelé jsou obecně známí – v roli zajištěných věřitelů je tam nyní ČSOB + Gomanold (s pohledávkou koupenou od Unicredit) + LitFin s pohledávkou koupenou od Banky CREDITAS. A pak závazky z obchodního styku, například České Radiokomunikace a reklamní agentury jako je třeba Knowlimits.

Soukupovo mediální impérium tahá z bryndy investor s pohledávkami Čermák

Soukup přišel o půlku Barrandova a spol. Propadla moravskému obchodníkovi s dluhy

Poloviční podíl ve společnosti Empresa Media, která vlastní Barrandov Televizní Studio nebo vydává časopisy Týden a Instinkt, získal od Jaromíra Soukupa majitel firmy Servis-24 Jan Čermák. Zároveň se stal druhým jednatelem Empresy vedle Soukupa. Pro všechny důležité kroky bude nyní potřeba podpisu obou jednatelů. Vyplývá to z notářských zápisů transakcí. Hodnotu transakce ani jedna strana nezveřejnila.

Přečíst článek

Přebíráte za Empresu dluhy? V jaké výši? Nebo do ni přinášíte peníze? Kolik?

Máme manažerskou, organizační roli. Pomáháme nacházet dohody s věřiteli, případně dokážeme nějaké nové financování dojednat.

Jaký bude nyní scénář vývoje? Budete vstupovat i do dalších aktivit Jaromíra Soukupa? Nebo je účelem stabilizovat hospodaření Empresy?

Měl bych stejným podílem jako do Empresa Media vstoupit i do IMP a Médea. To by se mělo dořešit v horizontu týdnů.

Jaký bude váš další postup, začnete vyjednávat s věřiteli? S jakým cílem?

Ano, to je klíč ke všemu. Najít řešení, které budou věřitelé akceptovat, aby Empresa dál fungovala a využívala zase svého potenciálu.

Jaký je cílový záměr? Chcete Empresu převzít celou, nebo naopak vypořádat dluhy a stáhnout se?

Můj jediný cíl je Empresu ozdravit.

Prezident Miloš Zeman uděloval 28. října 2019 na Pražském hradě státní vyznamenání. Na snímku je podnikatel, mediální magnát a moderátor Jaromír Soukup

Médea Jaromíra Soukupa opět čelí insolvenčnímu řízení. Nyní chtějí zpět desítky milionů velcí hráči – ČT a Prima

Firma Médea podnikatele Jaromíra Soukupa opět čelí insolvenčnímu návrhu. Podaly ho Česká televize (ČT) a firma Media Club z mediální skupiny Prima, kterým podle návrhu Médea dluží zhruba 30 milionů korun za poskytnutí reklamního prostoru. Vyplývá to z informací, které byly dnes zveřejněny v insolvenčním rejstříku. Upozornil na to server Mediaguru.cz.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme