Zemřel kontroverzní O.J. Simpson. Jeho kauza rozdělila Spojené státy

Ve věku 76 let zemřel O.J. Simpson. Podlehl rakovině, uvedla podle serveru The New York Times rodina bývalé hvězdy americké NFL. Kromě sportu Simpson neblaze proslul kauzou, kdy byl obviněn z vraždy své manželky.
Narodil se v roce 1947 a proslul jako hráč amerického fotbalu, kde si díky svému běžeckému stylu vysloužil přezdívku „The Juice“. Byl držitelem mnoha rekordů a stal se legendou NFL (National Football League). Po sportovní kariéře se úspěšně etabloval i jako herec.
V roce 1994 se ovšem jeho život dramaticky změnil, připomíná The New York Times. Byl obviněn z brutální vraždy své exmanželky Nicole Brownové Simpsonové a jejího přítele Ronalda Goldmana. Následující soudní proces se stal mediálním cirkusem, který rozdělil americkou společnost. V rasové i sociální lince. Obhajoba O.J. Simpsona, kterou tvořil hvězdný tým právníků, zpochybnila policejní vyšetřování a kladla důraz na rasové předsudky.
K trestu smrti byla ve Vietnamu odsouzena realitní magnátka Truong My Lan za podíl na bankovním podvodu ve výši 12,46 miliardy dolarů (295 miliard korun). Informovala o tom agentura Reuters, pode níž se jednalo o největší finanční podvod v dějinách země.
Rozsudek za obří podvod. Vietnamská realitní magnátka dostala trest smrti
Reality
V následném civilním soudu roku 1997 však byl shledán vinným a soud mu nařídil zaplatit odškodné ve výši 33,5 milionu dolarů. Simpson však splatil jen část této částky. Poté se přestěhoval na Floridu a snažil se znovu nastartovat svůj život a vychovávat své děti.
V roce 2007 byl zatčen poté, co spolu s dalšími muži vtrhl do hotelového pokoje v Las Vegas, kde se nacházeli obchodníci se sportovními suvenýry, a ukradl sbírku sběratelských předmětů. Tvrdil, že mu byly předměty ukradeny, ale porota ho v roce 2008 shledala vinným z 12 obvinění, včetně ozbrojené loupeže a únosu. Byl odsouzen k 9 až 33 letům ve státní věznici v Nevadě. Odseděl si minimální trest a byl propuštěn v roce 2017.
Případ O.J. Simpsona zůstává dodnes jedním z nejznámějších a nejkontroverznějších soudních procesů v americké historii. Ztělesňuje problém rasismu, policejní brutality a nerovnosti před zákonem, ale také moc celebrity a mediálního zpravodajství.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.