Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Zemřel mladý princ, Lichtenštejnsko truchlí

Princ Constantin z Lichtenštejna neočekávaně zemřel
ČTK
Tereza Zavadilová
tzv

Ve věku 51 let náhle zemřel princ Constantin, oznámila knížecí rodina. „Knížecí dům s politováním oznamuje, že Jeho Výsost princ Constantin z Lichtenštejna dne 5. prosince 2023 neočekávaně zemřel,“ stojí v oficiálním prohlášení.

Kníže Constantin byl rovněž předsedou dozorčí rady společnosti Liechtenstein Group AG a členem představenstva společnosti Liechtenstein Group Holding AG. Společnost Liechtenstein Group AG působí v celé řadě odvětví - od pěstování rýže a pěstování stromů, až po avokádové plantáže a obnovitelné zdroje energie.

Kníže Constantin byl nejmladším synem knížete Hanse Adama II. Zůstala po něm manželka, kněžna Marie von und zu Liechtenstein, rozená hraběnka Kálnoky von Köröspatak, a jeho děti kníže Moritz, kněžna Georgina a kníže Benedikt. Byl sedmý v pořadí na trůn.

Hrad ve Vaduzu, sídlo rodu Lichtenštejnů

Ústavní soudce Uhlíř: Lichtenštejnové nejsou žádní Němci, rozsudek je absurdní

Knížecí rod Lichtenštejnů se domáhá majetku zabaveného Benešovými dekrety už od převratu. Soud v květnu kauzu opět smetl ze stolu. Ne všichni soudci ale mají tento názor. „Myšlenka, že by František Josef II., kníže z Lichtenštejna, byl spoluodpovědný za zločiny Třetí říše, a že se na něj proto vztahuje dekret prezidenta republiky, je absurdní. Rozhodování obecných soudů i Ústavního soudu je dle mého soudu bohužel ovlivněno nejen úvahami právními, ale i politickými a ekonomickými,“ uvedl ústavní soudce David Uhlíř.

Přečíst článek

Narodil se 15. března 1972 v Sankt Gallenu. V roce 1991 maturoval na lichtenštejnském gymnáziu. Poté vystudoval práva v Salcburku.

Posledních jedenáct let působil jako generální ředitel a předseda správní rady Nadace knížete z Lichtenštejna. Tato nadace vlastní téměř veškerý majetek knížecí rodiny, například jednu z největších soukromých uměleckých sbírek na světě, skupinu LGT, muzeum, Vaduz Hofkellerei a různé nemovitosti.

Parlament ve Vaduzu držel minutu ticha. Knížectví přijímá kondolence v kondolenční knize.

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme