Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Zemřela bývalá šéfka YouTube Susan Wojcickiová

Zemřela Susan Wojcickiová, bývalá šéfka YouTube a klíčová osobnost Googlu.
Profimedia
 ČTK

Zemřela Susan Wojcickiová, bývalá šéfka YouTube a klíčová osobnost Googlu. Ve věku 56 let podlehla rakovině plic.

Americká podnikatelka a manažerka Susan Wojcickiová, která se podílela na startu technologického giganta Google a několik let stála v čele videoplatformy YouTube, prohrála boj s těžkou nemocí. Její úmrtí oznámil v noci na dnešek její manžel ve facebookovém příspěvku. Šéf Googlu Sundar Pichai označil její smrt za zdrcující zprávu pro tisíce lidí, se kterými spolupracovala.

Deník Financial Times napsal, že Wojcickiová se za své roky v Silicon Valley vypracovala na jednu z nejvlivnějších žen v americkém sektoru nových technologií, kterému jinak dominují muži. Googlu pomohla vybudovat jeho veleúspěšné podnikání v reklamní sféře a v jisté fázi byla ve společnosti viceprezidentkou pro reklamní produkty.

S Googlem je spjatá od samého začátku, neboť jeho spoluzakladatelé Larry Page a Sergey Brin si na konci 90. let zřídili kancelář v garáži domu Wojcickiové v kalifornském městě Menlo Park. Wojcickiová se pak stala 16. zaměstnankyní firmy, která se následně rozrostla v globální korporaci.

CEO YouTube Susan Wojcická oznámila, že ve funkci končí.

Generální ředitelka YouTube končí, chce se věnovat rodině

Susan Wojcická ve čtvrtek oznámila, že odstupuje ze své funkce generální ředitelky YouTube. Nahradí ji dosavadní produktový ředitel Neal Mohan, uvedl CNBC.

Přečíst článek

Ředitelkou serveru YouTube, který Google koupil v roce 2006, se stala v roce 2014. Pod jejím vedením počet uživatelů platformy na sdílení videí narostl na více než dvě miliardy a jeho tržby z reklamy na skoro 30 miliard dolarů ročně (bezmála 700 miliard korun). Zároveň se podobně jako další sociální sítě potýkala s rozmachem dezinformací a nenávistného obsahu či podezřením, že její algoritmus pro doporučování obsahu může uživatele radikalizovat. 

Susan Wojcickiová z čela platformy YouTube odešla loni v únoru. Profimedia

„Susan byla jedním z nejaktivnějších a nejenergičtějších lidí, které jsem kdy potkal,” uvedl Pichai v prohlášení, v němž vzdává hold jejímu „neuvěřitelnému životu a kariéře”. Wojcickiová se podle něj snažila budovat lepší pracovní prostředí pro všechny a byla svými spolupracovníky milována. „Její čas na Zemi byl příliš krátký, ale nepromarnila z něj ani minutu,” dodal Pichai.

Interiér garáže, v níž v roce 1998 vznikla společnost Google.

VIDEO: Google slaví čtvrt století. Jak vypadala garáž, kde Page a Brin založili největší světový vyhledávač?

Společnost Google patří k těm, která vznikla téměř z ničeho, aby z ní poté její zakladatelé Larry Page a Sergey Brin a další vybudovali největší internetový vyhledávač na světě a jednu z nejhodnotnějších firem na světě. A je jedna z mála, která skutečně vznikla v pověstné líhni „amerického snu“ – garáži. Jak to vevnitř vypadalo? Podívejte se na originální video, které již před pěti lety ze vzpomínek vytvořila sama společnost Google ke svému 20. výročí.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme