Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

A další člen pro skupinu BRICS. Přidala se Indonésie

Letecký pohled na kancelářské budovy v centrální obchodní čtvrti Jakarty v hlavním městě Indonésie
iStock
 ČTK

Indonésie se stala novým členem skupiny rozvíjejících se ekonomik BRICS. Informovala o tom agentura Reuters s odkazem na prohlášení brazilské vlády, která uskupení letos předsedá. Minulý týden se k této organizaci připojila také Bolívie. Obě země dostaly pozvánku na říjnovém summitu v Kazani.

Indonésie, čtvrtá nejlidnatější země na světě, vyjádřila přání připojit se k BRICS už dříve. V členství totiž vidí příležitost, jak posílit zájmy zemí takzvaného globálního jihu, píše Reuters.

Mezi členskými státy panoval konsensus ohledně vstupu této země na jihovýchodě Asie, uvedla předsedající Brazílie. „Stejně jako členové skupiny BRICS podporuje Indonésie reformu globálních institucí a má pozitivní dopad na spolupráci zemí globálního jihu,“ řekla dále brazilská vláda.

Země BRICS nabídly Indonésii členství už v roce 2023 na summitu v Johannesburgu, ta ale požádala o členství po loňských prezidentských volbách.

Zakládajícími státy skupiny BRICS jsou Brazílie, Rusko, Indie a Čína, ke kterým se později přidala i Jihoafrická republika. Skupina se o několik států rozšířila v loňském roce, připojily se například Írán či Spojené arabské emiráty. Argentina, která pozvánku do skupiny dostala, se nakonec nepřipojila.

Bolívie oznámila, že se oficiálně připojila ke skupině zemí BRICS

Skupina BRICS má nového člena. Do party přichází Bolívie

Bolivijský prezident Luis Arce oznámil, že se jeho země stala oficiálně partnerským státem skupiny BRICS. Napsala to agentura EFE. Bolívie byla ve skupině zemí, které dostaly pozvání na říjnovém summitu v Kazani. Od členství ve skupině BRICS Arce očekává nové ekonomické příležitosti.

Přečíst článek

Trump udeřil na Putina. Hrozí mu stoprocentním clem kvůli nezájmu o dolar

Nově zvolený americký prezident Donald Trump hodlá zavést clo ve výši 100 procent na dovoz ze zemí, které by zamýšlely snižovat své využití dolaru. O takzvané dedolarizaci diskutují hlavně některé země uskupení BRICS, zvláště Rusko.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Ruský prezident Vladimir Putin

Putin hostí summit BRICS. Účastní se i šéf OSN, Rusko bude tlačit na odpojení od dolaru

Přečíst článek
Doporučujeme