Akcie Deutsche Börse letí dolů. Investorům se nelíbí akviziční záměr firmy

Německá burzovní společnost Deutsche Börse nabídla 3,9 miliardy eur (91,6 miliardy korun) za převzetí dánské softwarové firmy SimCorp. Transakce se uskuteční, pokud nabídku přijme více než polovina akcionářů dánské společnosti.
Představenstvo firmy nabídku 735 dánských korun za jednu akcii SimCorp jednomyslně doporučí. Cílem je podle Deutsche Börse uzavřít transakci v letošním třetím čtvrtletí po schválení regulátorů v Evropské unii, ve Spojených státech a v Dánsku.
Deutsche Börse po převzetí dánského podniku plánuje sloučit svou dceřinou společnost Qontigo s firmou Institutional Shareholder Services (ISS), kterou získal v roce 2021. Oba podniky se zabývají daty a analýzou.
Německá burza vykopává z prestižního indexu DAX jednorožce, kteří nedělají zisk, a chce tam vrátit zpět těžké německé stroje.
Nivea jede. Vytlačila z nejvyšší německé burzovní ligy Čuprova konkurenta
Money
Akviziční záměr poslal akcie Deutsche Börse dolů
Dánský poskytovatel finančního softwaru SimCorp má přes 2200 zaměstnanců. Loni vykázal provozní zisk 126 milionů eur, tržby činily 561 milionů eur. Zaměření SimCorp doplňuje aktivity Deutsche Börse v oblasti analýzy dat. Mohla by tak vzniknout platforma pro správu investic a Deutsche Börse by zvýšila tržby z předplatného, uvedla firma.
Akcie Deutsche Börse ve čtvrtek krátce po poledni odepisovaly kolem šesti procent. Akcie SimCorp naopak vykazovaly silný růst, a to o více než 38 procent. Obchodovaly se tak těsně pod cenou nabídky.
„Negativní reakce se mi zdá přehnaná,“ řekl agentuře Reuters jeden z obchodníků na frankfurtské burze. Transakce podle něj vypadá draze, ale zdá se, že je to dobrý strategický krok.
Společnost Wood SPAC One (WSO) ze skupiny Wood & Company se dohodla s majiteli on-line prodejce Footshop na odkoupení jejich až 49procentního podílu. Dohoda podléhá schválení akcionářů WSO. Tento typ akvizice za účelem vstupu na burzu je prvním v Česku i regionu střední Evropy.
První středoevropský SPAC dokončil námluvy. Na burzu pošle prodejce tenisek Footshop
Trhy
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.