Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Akcie Robinhood přidaly 82 procent

Robinhood míří na burzu. Provází ji kontroverze
Marco Verch / Creative Commons / CC-BY 2.0
Tereza Zavadilová

Akcie platformy Robinhood dnes během dne vystřelily nahoru až o 82 procent. Obchodování s nimi bylo kvůli velké volatilitě na chvíli pozastaveno.

Robinhood, který zprostředkovává obchody s akciemi retailovým klientům, upsal své akcie na burze minulý týden za cenu 38 dolarů za kus, přičemž hned během prvního obchodního dne jejich cena klesla o osm procent.

První cenový skok směrem vzhůru zaznamenaly akcie Robinhood tento týden v úterý, přidaly skoro čtvrtinu poté, co vyšlo najevo, že skoro pět milionů akcií na sklonku minulého týdne koupil ETF fond Ark Innovation Catie Woodové. Kurzu pomohlo také to, že komentátor CNBC Jim Cramer uvedl, že firma stojí za nákup, kvůli své přitažlivosti pro mladé investory.

Robihood se navíc dnes dostal mezi nejcitovanější akcie na fóru sociální sítě Reddit s názvem WallStreetBets, které má na svědomí fenomén takzvaných meme akcií za poslední rok. 

Firmu Robinhood založili v roce 2013 spolubydlící ze Stanfordovy univerzity Vladimir Tenev a Baiju Bhatt. Podnik uživatelům umožňuje obchodovat s akciemi, fondy ETF, opcemi a s kryptoměnami. Jeho popularita prudce vzrostla v době pandemie, kdy se mladí lidé, zavření doma, rozhodli trávit čas u jeho obchodní aplikace a snažit se vydělat peníze.

Spekulativní obchodování s akciemi podniků, jako je provozovatel kin AMC či prodejce videoher GameStop, přitáhlo k platformě pozornost regulačních orgánů i zákonodárců. Na akciový trh vstoupila jako jedna z letos nejlépe oceněných společností.

>>>Čtěte příběh zakladatelů platformy Robinhood<<<<

Robinhood akcie TradingView

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme