Akcie technologických gigantů jako Apple nebo Microsoft čeká velký rok
Sázka na tradiční technologické giganty jako je Apple, IBM, Micorsoft, Cisco nebo Oracle, se podle burzovního guru a tváře pořadu Mad Money Jima Cramera vyplatí. Akcie těchto firem budou podle něj vykazovat úctyhodné výnosy i navzdory zpřísnění měnové politiky Fedu.
„Zatímco většina akcií cloudových firem vykazuje dramatické ztráty, existuje spousta technologických firem, které produkují skutečné věci a generují skutečné zisky,“ říká Cramer.
Tak například Apple. „Během loňska akcie této firmy vystoupaly až o 34 procent. A pokud se naskytne příležitost jako na začátku tohoto týdne, kdy cena spadne o deset dolarů, neváhejte kupovat,“ radí Cramer. Podle něj bude Apple těžit po vyřešení problémů dodavatelských řetězců z obrovské poptávky zákazníků.
Čtyři velká D. Pod tento kód lze shrnout program Fialovy vlády, která získala důvěru sněmovny. Co znamenají ona D? Pojďme na jedno po druhém.Dalibor Martínek: Reforma penzí nebude, Dukovany možná. Hlavně ať je Fiala slušný
Názory
Akcie Microsoftu se vyplatí
Vhodnou příležitostí k nákupu je podle Cramera i nynější 10procentní pokles akcií Microsoftu. „To se obvykle nestává,“ dodává Cramer. A přesně investice do Microsoftu je podle něj sázkou na jistotu i v okamžiku, kdy Fed „začne šlapat na brzdu“.
Potenciál jisté investice spatřuje Cramer i v cenných papírech Oraclu, a ač v roce 2021 prolomily rekordy, jsou podle něj stále ještě levné. Akcie propadem reagovaly na negativní reakci z Wall Street kvůli plánů společnosti o koupi firmy Cerner. Podle Cramera tedy ideální společnost k jejich nákupu.
Česká národní banka v posledním půldruhém roce navýšila své zlaté rezervy nejvíce od 90. let. Zlato je obecně považováno za pojistku proti inflaci. V loňském roce se však toto příliš nepotvrdilo, když kov dokonce zlevnil, navzdory celosvětově rapidně zrychlujícímu růstu cen.Česko loni rozšířilo svůj zlatý poklad o více než tunu zlata
Money
„Cenné papíry IBM doporučuji ze dvou velmi jasných důvodů. Jsou levné, poměr ceny k zisku je jen dvanáctinásobný, a i po oddělení společnosti Kindryl vynesla dividenda před rozpadem akcionářům téměř pětiprocentní zisk,“ dodává Cramer.
A jako vhodnou považuje Cramer i investici do cenných papírů společnosti Cisco, která navzdory problémům s dodavatelskými řetězci a nárůstu výdajů do podnikové technologie, vykázala slušné výsledky.
Generální ředitel americké společnosti Apple Tim Cook si v loňském fiskálním roce přišel na 98,73 milionu dolarů (2,1 miliardy korun). Částka zahrnuje mzdu, odměny a kompenzace, včetně akcií. Výraznou většinu příjmu tvořily právě akcie technologického giganta, které Cook dostal poprvé od svého nástupu do čela firmy před jedenácti lety. Důvodem odměn je mimo jiné to, Apple ve fiskálním roce do září 2021 zvýšil tržby o 33 procent na více než 365 miliard dolarů. Cook už v roce 2015 uvedl, že plánuje věnovat svůj majetek na charitu.Šéf Applu Tim Cook si loni vydělal 98,73 milionu dolarů, hlavně na akciích
Leaders
Navrhla desítky mrakodrapů, velké multifunkční komplexy i město pro milion lidí. Ke všem svým projektům ale architektka Eva Le Peutrec přistupuje stejně. „Na většině zakázek platí, že už dnes je pozdě,“ popisuje stavění v Číně, kde chvíli žila, aby mohla projektovat mrakodrapy.V Číně se prostavěli do kvality, tvrdí architektka mrakodrapů Eva Le Peutrec
Leaders
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.