Americké úřady žalují další kryptoměnovou burzu. Akcie Coinbase padají

Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) žaluje den po Binance i konkurenční kryptoměnovou burzu Coinbase. Viní ji z porušení amerických pravidel pro cenné papíry. Akcie Coinbase obchodované na americké burze ztrácejí přes 13 procent.
Komise ve 101stránkové stížnosti uvedla, že největší americká kryptoplatforma se vyhýbala předpisům. A to tak, že umožnila uživatelům obchodovat s četnými kryptotokeny, které byly ve skutečnosti neregistrovanými cennými papíry.
Nová pravidla by měla lépe ochránit zájmy Evropanů, kteří do kryptoaktiv investovali. Státy Evropské unie definitivně schválily regulace trhů s kryptoměnami, která zavádějí dosud nejpřísnější mezinárodní standard pro obchodování na trhu s virtuálními aktivy. Zprostředkovatelé budou díky nové normě shromažďovat údaje o prodávajících a kupujících, což má zabránit praní špinavých peněz či zkomplikovat obcházení unijních sankcí.
Regulace kryptoměn má zelenou. EU schválila nejpřísnější pravidla na světě
Money
Coinbase provozuje nelegální burzu obchodování s cennými papíry ve Spojených státech a zároveň poskytuje některé další finanční služby bez potřebných licencí, je přesvědčena SEC.
Kryptoměny v defenzívě
Krok přichází den poté, co SEC zažalovala Binance, největší světovou kryptoměnovou burzu, za širší soubor porušení v rámci rostoucího zásahu, který by mohl zatlačit digitální měny zpět na okraj finančního systému USA.
Firmy z odvětví kryptoměn volají po jednotné globální regulaci, která by nahradila dosavadní přístup. Ten je podle nich nepromyšlený a podobá se spíš nahodilému hašení požárů. Někteří ze zástupců těchto firem to řekli na konferenci, kterou v Londýně pořádal list Financial Times.
Svět kryptoměn volá po vlastní regulaci. Bez ní další investoři nepřijdou
Money
SEC v pondělí obvinila Binance a jejího generálního ředitele, kterým je Kanaďan čínského původu Changpeng Zhao, v branži nazývaný podle začátečních písmen svého jména jako CZ. Žaloba se týká mimo jiné toho, že Zhao podle úřadů tajně ovládal Binance.US v rámci sítě podvodů, aby se vyhnul americkým zákonům.
Nejznámější kryptoměna bitcoin hned v pondělí v reakci na žalobu Binance výrazně oslabila. Klesla o více než pět procent a zaznamenala nejvýraznější propad od 19. dubna. Dnes okolo 16:30 SELČ bitcoin podle údajů specializovaného serveru CoinDesk ztrácel tři procenta na zhruba 25 960 dolarů (asi 572 tisíc korun).
Cena kryptoměn se na rozdíl od akcií mění nejen ve dne, ale i v noci. Burza digitálních měn funguje stále. Jaká je aktuální cena vybraných kryptoměn? Najdete níže.
Kolik aktuálně stojí bitcoin, ethereum, stablecoin, litecoin, „psí“ krypotoměny?
Money
Cena bitcoinu se propadla téměř na dvouměsíční minimum blízko 26 tisíc dolarů (přes 563 tisíc korun). Nejznámější kryptoměna oslabuje už déle, ve čtvrtek její cena klesla pod 27 tisíc dolarů a v pátek v poklesu pokračovala. Trh s kryptoměnami se potýká s řadou problémů, například s nízkou likviditou nebo s regulačními zásahy ve Spojených státech. Náladu však ovlivňuje i makroekonomika, uvedl server CNBC.
Bitcoin oslabuje, za 24 hodin odepsal čtyři procenta a klesl na téměř dvouměsíční minimum
Money
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.