Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Bain Capital koupí za 4,5 miliardy dolarů dodavatele finančního softwaru Envestnet

Bain Capital koupí za 4,5 miliardy dolarů dodavatele finančního softwaru Envestnet
Profimedia
 ČTK

Soukromá investiční společnost Bain Capital koupí za 4,5 miliardy dolarů (105,1 miliardy korun) společnost Envestnet. Rozšíří tak své portfolio o dodavatele finančního softwaru, mezi jehož zákazníky patří 16 z 20 největších amerických bank. Uvedla to firma Envestnet.

Envestnet nabízí software poskytovatelům poradenských služeb v oblasti správy majetku a financí a data pro finanční instituce a firmy zabývající se investičním výzkumem. Mezi klienty firmy patří také 48 z 50 největších společností zabývajících se správou majetku a makléřských firem.

Aktivistický investor Impactive Capital v roce 2022 obvinil firmu Envestnet z nadměrných výdajů a tlačil ji ke zlepšení marží a snížení nákladů. Loni Envestnet doplnil správní radu o tři nové ředitele a snížil počet zaměstnanců o deset procent. V současné době mění Envestnet vedení. Generální ředitel Bill Crager v lednu uvedl, že od dubna odstoupí z funkce a bude ve společnosti pokračovat jako poradce, napsala agentura Reuters.

Dohoda je další z řady letošních akvizic firem z oblasti soukromého kapitálu. Podle poskytovatele údajů Dealogic firmy soukromého kapitálu letos zatím uskutečnily akvizice za více než 138,3 miliardy korun. To je o 52 procent více než ve stejném období loni.

Tomáš Čupr

Stanislav Šulc: Čeští technologičtí miliardáři cílí na léky. Lékárenství čeká revoluce

Český prodej léčiv projde radikální proměnou. A v jejím centru budou tuzemští miliardáři, kteří své jmění vydělali v e-commerce. Své know-how nyní velmi pravděpodobně využijí právě v segmentu, který do velké míry stále reprezentují kamenné prodejny, poradenství a uklidňující hlas prodejců.

Přečíst článek

Šéf LVMH a nejbohatší člověk světa Bernard Arnault

Superbohatí lidé mají stále více peněz. Všem vládne Bernard Arnault

Nejbohatším člověkem na světě je letos podle žebříčku časopisu Forbes opět Bernard Arnault. List majetek majitele podniku prodávajícího luxusní zboží LVMH vyčíslil na 233 miliard dolarů (5,5 bilionu korun). To je o 22 miliard dolarů více, než kolik měl tento Francouz podle Forbesu loni.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme