Banka Morgan Stanley zvýšila zisk o 41 procent

Americké bance Morgan Stanley se ve druhém čtvrtletí díky investičnímu bankovnictví dařilo. Konkurenčnímu finančnímu ústavu Bank of America ale kvůli nižším výnosům z úroků z úvěrů a kvůli růstu rezerv na úvěrové ztráty zisk klesl.
Čistý zisk Morgan Stanley se zvýšil o 41 procent na 3,1 miliardy dolarů (72,1 miliardy korun). Bank of America, která je druhou největší bankou v USA, pak uvedla, že zisk jí klesl o 6,8 procenta na 6,9 miliardy dolarů.
Celkové výnosy Morgan Stanley za duben až červen stouply téměř o 12 procent na 15 miliard dolarů. Výnosy divize investičního bankovnictví vzrostly o 51 procent na 1,62 miliardy dolarů.
Bank of America uvedla, že čistý úrokový výnos, tedy rozdíl mezi tím, co banky vydělají na úrocích z úvěrů a co vyplatí na úrocích z vkladů, ve čtvrtletí klesl o tři procenta na 13,7 miliardy dolarů. Rezervy na ztrátově úvěry vzrostly na 1,5 miliardy z 1,1 miliardy dolarů o rok dříve. Ve čtvrtém čtvrtletí ale banka očekává čistý úrokový výnos 14,5 miliardy dolarů, což je více než odhadují analytici. Díky příznivější prognóze čistých úrokových výnosů začaly zpevňovat akcie banky.
Bank of America dodala, že poplatky z investičního bankovnictví stouply o 29 procent na 1,6 miliardy dolarů. Výnosy divize správy majetku a investic stouply a šest procent.
Zlepšující se ekonomické vyhlídky, očekávané snížení úrokových sazeb v USA a růst na akciových trzích po téměř dvou letech stagnace zvýšily zájem šéfů firem o prodej dluhu a nabídky akcií. Podle společnosti Dealogic vzrostly v prvním pololetí celosvětové příjmy z investičního bankovnictví o 17 procent na 41,6 miliardy dolarů.
Americká investiční banka Goldman Sachs ve druhém čtvrtletí více než zdvojnásobila čistý zisk na 3,04 miliardy dolarů (70,9 miliardy korun), před rokem srovnatelný zisk činil 1,22 miliardy dolarů.
Bance Goldman Sachs se daří. Zdvojnásobila zisk a její akcie zpevnily
Money
Největší americké banky reportují výsledky za druhé letošní čtvrtletí. Kvartál to byl úspěšný zejména pro banku JPMorgan Chase. Přesto podle svého šéfa Jamie Dimona nepodceňuje rizika spojená se současnou geopolitickou situací.
Dimon z JPMorgan: Ekonomický výhled je spíše příznivý, zůstáváme ale ostražití
Money
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.