Barnier naznačil větší zdanění bohatých

Francouzský premiér Michel Barnier v neděli večer signalizoval možné zvýšení daní nejbohatším obyvatelům země a některým velkým korporacím s cílem zlepšit stav veřejných financí. Zdůraznil nicméně, že nehodlá zvyšovat daně chudším vrstvám a střední třídě. Informovaly o tom agentury Reuters a Bloomberg.
„Naše země se nachází ve velmi vážné situaci - zadlužení činí tři biliony eur (přes 75 bilionů korun) a ročně musíme platit úroky 50 miliard eur (zhruba 1,25 bilionu korun),“ uvedl Barnier. „Je potřeba udržet důvěryhodnost Francie (na mezinárodních finančních trzích),“ prohlásil rovněž.
Francouzský prezidentský palác představil novou středopravou vládu v sobotu, tedy více než dva měsíce po předčasných parlamentních volbách. Není však jisté, jak dlouho se vláda, kterou Barnier sestavoval přes dva týdny během komplikovaných vyjednávání, udrží.
Předčasné parlamentní volby v červenci sice vyhrálo uskupení levicových stran, ale v nové vládě zasedli hlavně politici z centristického uskupení prezidenta Emmanuela Macrona a konzervativní Republikáni. Levici v ní nepřipadla žádná významnější role. Vládě, která má 39 členů, tak hrozí, že jí nedůvěru vysloví levice i krajní pravice.
Francouzský prezidentský palác v sobotu večer, více než dva měsíce po předčasných parlamentních volbách, představil novou středopravou vládu. Svoji dosavadní funkci si z klíčových ministrů udržel ministr obrany Sébastien Lecornu, který v uplynulých letech dohlížel na modernizaci francouzské armády i organizaci vojenské pomoci Ruskem napadené Ukrajině.
Macron představil novou vládu. Dva měsíce po volbách a bez levice, která je vyhrála
Politika
Emmanuel Macron jmenoval premiérem překvapivě někdejšího brexitového vyjednavače a dlouholetého politika Michela Barniera. Od prezidenta je to docela cynická hra – v nedávných volbách se pokoušel zbavit krajní pravice, ale nyní jí umetává cestičku k vlivu.
Michel Barnier je konsenzuální politik se silným konzervativním ostnem. Bude vládnout s Le Penovou?
Politika
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.