Berlín, Londýn, Paříž. Stovky lidí protestují proti Trumpovi s Muskem

Stovky lidí dnes v některých evropských městech protestovaly proti americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi a jeho poradci, miliardáři Elonu Muskovi.
Demonstranti se sešli ve Frankfurtu, Berlíně, Londýně, Paříži nebo Lisabonu poté, co tento týden americký prezident představil rozsáhlá globální cla, píše agentura Reuters.
Ve Frankfurtu uspořádala demonstraci oficiální organizace Demokratické strany pro občany USA žijící v zahraničí. V Berlíně se protestovalo před autosalonem firmy Tesla, jejíž majitelem je právě Elon Musk. Protestující drželi transparenty vyzývající americké občany žijící v Německu, aby protestovali za "ukončení chaosu" ve Spojených státech.
Ve francouzském hlavním městě se na náměstí Republiky sešlo asi 200 lidí, převážně Američanů. Někteří protestující mávali transparenty s nápisy "Odpor proti tyranovi", "Právní stát", "Feministky za svobodu, ne za fašismus" nebo "Zachraňte demokracii!".
Protesty proti Trumpovi a Muskovi se konaly také v dalších evropských městech, včetně Londýna a Lisabonu. V britském hlavním městě se na Trafalgarském náměstí sešlo několik stovek lidí s nápisy jako "Hrdý Američan se stydí", shromáždění skandovali "Ruce pryč od Kanady, ruce pryč od Grónska, ruce pryč od Ukrajiny", zatímco zněly projevy kritizující současného amerického prezidenta, píše Reuters.
Americký prezident Donald Trump sdělil členům svého kabinetu a dalším důvěrníkům, že miliardář Elon Musk brzy odejde ze své funkce v administrativě a vrátí se ke svému podnikání. Šéf Bílého domu však s Muskovou prací zůstává spokojen. S odkazem na tři informované zdroje to dnes napsal server Politico. Bílý dům dnes podle agentury Reuters uvedl, že Musk odejde, až dokončí svou práci v rámci skupiny pro zefektivnění státní správy.
Byznys first. Musk končí s prací pro Trumpa, stálo ho to hodně
Leaders
Americké akciové indexy zažily v březnu 2025 nejhorší denní propady od roku 2022 a nálada na trzích spadla na úroveň extrémního strachu. V tomto článku se podíváme na to, co se v březnu dělo na akciových trzích, kdo byli vítězové a poražení prvního kvartálu, proč zlato láme rekordy a jaké další příběhy psal trh v uplynulém měsíci.
Strach i lačnost po ziscích. Burziáni v březnu zažili divokou jízdu
Trhy
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.