Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Bitcoin spadl pod 30 tisíc dolarů. Výprodeje postihly i ostatní kryptoměny

Bitcoin, ilustrační foto
Pixabay
 ČTK

Cena bitcoinu výrazně klesla a po měsíci opět spadla pod 30 tisíc dolarů (přes 654 tisíc korun). Jeho pokles pak stáhnul dolů rovněž ostatní kryptoměny. Trh s nimi za 24 hodin přišel podle serveru CoinMarketCap zhruba o 98 miliard dolarů. Bitcoin, který je nejznámější kryptoměnou, od svého dubnového maxima odepsal už více než polovinu své hodnoty. V pondělí začal klesat po výprodeji akcií na burzách ve Spojených státech.

Ráno se bitcoin podle specializovaného serveru CoinDesk prodával zhruba za 29 840 dolarů. Za posledních 24 hodin tak vykazoval pokles o 6,3 procenta. Menší kryptoměny jako ethereum či XRP, které často těsně kopírují pohyb bitcoinu, odepisovaly od sedmi do deseti procent.

„Globální trhy zasáhl rozsáhlý výprodej, riziková aktiva obecně oslabují,” uvedla Annabelle Huangová ze společnosti Amber Group, která poskytuje finanční služby pro kryptoměnové trhy. Podle ní se objevují obavy ohledně kvality a síly hospodářského oživení. „V kombinaci s nedávným oslabením bitcoinu to poslalo trh s kryptoměnami dolů,” dodala.

NFT, digitální umění, ilustrační foto
video

Investice do digitálního umění rostou. Mají smysl?

Slavní umělci i prestižní galerie nabízejí umění v podobě unikátních digitálních kopií neboli NFT. Jak do nich investovat a nenapálit se?

Přečíst článek

Investoři špatně nesou zásahy Pekingu

Na cenu bitcoinu negativně působí zásahy regulačních úřadů po celém světě. Peking například zasáhl proti tamním těžařům kryptoměn a čínská centrální banka vyzvala finanční instituce, aby přestaly poskytovat služby související s kryptoměnami.

V červnu britský Úřad pro finanční etiku v zemi omezil činnost světově největší kryptoměnové burzy Binance. Varovaly před ní také úřady v Japonsku, Kanadě a Thajsku.

„Obecně jsme svědky toho, že se regulační orgány více zaměřují na kryptoměny a bitcoin,” shrnul současný trend Vijay Ayyar ze singapurské kryptoměnové burzy Luno.

Podle Ayyara by mohl být pokles bitcoinu pod 30 tisíc dolarů důležitý. Výprodej podle něj může pokračovat až do rozmezí mezi 22 tisíc a 24 tisíc dolarů. Ayyar má také za to, že pak se bitcoin bude patrně obchodovat v určitém rozpětí. „Než se vrátí růst, viděl bych cenu bitcoinu ještě nějakou dobu mezi 20 tisíci až 40 tisíci dolary,” řekl Ayyar.

Tencent, ilustrační foto

Game on. Čínský Tencent za miliardy koupil další herní studio

Čínská společnost Tencent koupí britského vývojáře videoher Sumo za 1,27 miliardy dolarů (27,6 miliardy korun). Tencent tak rozšíří své portfolio videoher, které se umísťují na předních místech žebříčků oblíbenosti, a posílí celosvětově svoji pozici.

Přečíst článek

Marek Mora, viceguvernér ČNB

My nechráníme spotřebitele, ale finanční stabilitu, říká viceguvernér Mora

České banky hlídáme, hypoteční pravidla příliš neporušují. Nemovitosti jsou drahé, ale už jsou vidět signály ochlazení, říká v rozhovoru pro server newstream.cz viceguvernér České národní banky (ČNB) Marek Mora.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Českým kryptoinvestorům končí divočina, musejí se popasovat s novými pravidly. Jaká to jsou?

Přečíst článek
Doporučujeme