Bitcoin zažil další propad. Jeho hodnota se dostala pod 35 tisíc dolarů

Nejznámější kryptoměna bitcoin zaznamenala další strmý propad. Během soboty se jeho cena dostala na 34 331 dolarů (tedy zhruba 736 468 korun). Agentura Bloomberg uvedla, že jde o více než padesáti procentní propad z rekordního maxima bitcoinu loni v listopadu, kdy bitcoin dosáhl hranice 69 tisíc dolarů.
Agentura Bloomberg dále uvedla, že bitcoin od doby, kdy dosáhl svého rekordu, ztratil ze své tržní hodnoty více než 600 miliard dolarů. Na agregovaném kryptotrhu nejznámější a nejrozšířenější kryptoměna ztratila dokonce více než 1 bilion dolarů.
Kolem poledne se již cena za jeden bitcoin dostala zpět nad 35 tisíc dolarů.
Spekulanti v oboru kryptoměn v čase covidu objevili nový ráj na Zemi, karibské Portoriko. Ostrov kryptokolonizátory láká na daňové úlevy i práci z pláže. Ne všichni jsou ale z jejich „nájezdu“ nadšení. Starousedlíci jsou nepříjemně zaskočení z astronomického růstu cen nemovitostí. Domy s cenovkou v desítkách milionů dolarů už nejsou výjimkou, uvedl server CNBC.
Kryptoboháči „kolonizují” Portoriko. Místní děsí neúnosné ceny realit
Money
Bitcoin za poslední dva roky vzrostl více než čtyřnásobně, ale od té doby, co v listopadu dosáhl svého dosavadního maxima kolem 69 tisíc dolarů, se propadl o 30 tisíc dolarů.
Někteří odborníci varují, že trh s kryptoměnami by mohl brzy začít klesat, protože přísnější postoj regulačních úřadů a výrazné kolísání ceny vyhlídky bitcoinu zhoršují.
Například Čína zcela zakázala veškeré aktivity související s kryptoměnami a přísnější jsou vůči trhu s kryptoměnami také americké úřady. Ruská centrální banka ve čtvrtek navrhla zákaz používání a těžby kryptoměn na ruském území se zdůvodněním, že tyto digitální měny představují riziko pro finanční stabilitu a suverenitu měnové politiky. Rusko patří mezi tři největší země, kde lidé těží bitcoiny.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.