Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Britská pošta bude propouštět. Nejvíce akcií drží Křetínský a Tkáč

Poštovní schránka britské Royal Mail (ilustrační foto)
Pixabay
 ČTK

Britská pošta Royal Mail plánuje do srpna příštího roku propustit až 6000 zaměstnanců. Zdůvodnila to pokračujícími stávkami a narůstající ztrátou, informovala mateřská společnost International Distributions Services. Pro poštu nyní pracuje zhruba 140 tisíc lidí, uvádí BBC. Největším akcionářem Royal Mail je společnost Vesa Equity Investment, která patří podnikatelům Danielu Křetínskému a Patriku Tkáčovi.

Firma začala o svém záměru informovat zaměstnance. Jejím cílem je snížit jejich celkový počet o 10 tisíc. Většinu z nich propustí, u zbývajícího počtu půjde o přirozený úbytek pracovníků, tedy odchodem z vlastní vůle nebo do starobního důchodu.

Pošta očekává téměř desetimiliardovou ztrátu

Royal Mail očekává celoroční ztrátu 350 milionů liber (9,9 miliardy korun). Odhad zahrnuje „přímý dopad osmidenních protestních akcí“ a také nižší objem odeslaných balíků. Firma nicméně varovala, že ztráta by mohla dosáhnout až 450 milionů liber, pokud zákazníci kvůli stávkám přesunou objem zásilek na pozdější dobu.

„Je to velmi smutný den. Je mi líto, že oznamujeme propouštění. Uděláme vše, co bude v našich silách, abychom se vyhnuli povinnému propouštění a podpořili všechny, kterých se to týká,“ uvedl šéf Royal Mail Simon Thompson.

Poštovní schránka britské Royal Mail (ilustrační foto)

Británie si posvítí na plán miliardáře Křetínského ovládnout více než čtvrtinu Royal Mail

Británie využije nové pravomoci a prověří, zda je plán českého miliardáře Daniela Křetínského zvýšit podíl ve společnosti Royal Mail na více než 25 procent v národním zájmu. S odvoláním na oznámení poštovní společnosti o tom informovala agentura Reuters.

Přečíst článek

Zaměstnanci britské pošty, kteří jsou členy odborového svazu Communication Workers Union (CWU), tento týden zahájili nové kolo stávek kvůli platovým a pracovním podmínkám. Protestovat budou 19 dní, a to i ve velký výprodejový den známý jako Černý pátek (Black Friday).

Stávky zvyšují riziko propouštění

Oznámení Royal Mail ohledně propouštění „je výsledkem špatného řízení a neúspěšného obchodního programu, který spočívá v ukončení denního doručování, plošném zhoršení pracovních podmínek a mezd poštovních zaměstnanců a přeměně Royal Mail na kurýrní službu ve stylu zakázkové ekonomiky,“ konstatoval generální tajemník svazu CWU Dave Ward.

„Každý den stávky oslabuje naši finanční situaci,“ konstatoval Thompson. Plánované stávky podle něj zvyšují riziko dalšího propouštění. Ward reagoval tvrzením, že firma se zaměstnanci jedná z pozice síly a že „takto se podnik budovat nedá“.

Poštovní schránka britské Royal Mail (ilustrační foto)

Británie si posvítí na plán miliardáře Křetínského ovládnout více než čtvrtinu Royal Mail

Británie využije nové pravomoci a prověří, zda je plán českého miliardáře Daniela Křetínského zvýšit podíl ve společnosti Royal Mail na více než 25 procent v národním zájmu. S odvoláním na oznámení poštovní společnosti o tom informovala agentura Reuters.

Přečíst článek

Vesa Equity Investment v britské poště drží kolem 22 procent. Podnik v září popřel tvrzení odborů CWU, že s Vesa Equity Investment jedná o svém prodeji.

Daniel Křetínský

Tandem Křetínský a Tkáč zakládá nový holding pro společné investice

Spoluzakladatel skupiny J&T Patrik Tkáč vloží společné investice s podnikatelem Danielem Křetínským do nového holdingu J&T Capital Partners.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme