Buffettova Berkshire Hathaway vykázala ve čtvrtletí rekordní provozní zisk
Investiční firmě Berkshire Hathaway miliardáře Warrena Buffetta vzrostl ve druhém čtvrtletí provozní zisk o téměř sedm procent na rekordních 10,04 miliardy dolarů (221,3 miliardy korun). Zisk podpořilo hlavně podnikání v oblasti pojišťovnictví.
Zisk z držení akcií pak pomohl konglomerátu k čistému zisku téměř 35,91 miliardy dolarů. Loni společnost naopak vykázala ztrátu 43,62 miliardy dolarů. Buffett však považuje čistý zisk za zavádějící ukazatel výkonnosti protože zahrnuje zisky a ztráty z vlastnictví akcií jako Apple a Bank of America, bez ohledu na to, co Berkshire nakupuje nebo prodává. Provozní zisk nezahrnuje kapitálové zisky nebo ztráty.
Hotovost držená Berkshire narostla na na téměř rekordních 147,377 miliardy dolarů ze 130,616 miliardy dolarů v prvním čtvrtletí. Firma však zpomalila zpětný odkup akcií, protože akcie konglomerátu stouply na rekordní úroveň. Ve druhém čtvrtletí utratila za odkup akcií 1,4 miliardy dolarů, od počátku letošního roku pak odkoupila vlastní akcie za 5,8 miliardy dolarů. Za celý loňský rok koupila akcie za 7,9 miliardy dolarů.
Agentura Fitch poprvé v historii snižuje rating Spojeným státům. Světovými trhy to může pořádně otřást. Může oslabit koruna a stoupnout úroky na dluhu české vlády, míní hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda. Lukáš Kovanda: Snížený rating USA zatřese světovými trhy. Koruna může oslabit
Názory
Skupina Berkshire Hathaway ovládá desítky dceřiných společností, které podnikají v různých odvětvích. Vlastní rovněž významné podíly v řadě známých firem, například v největším světovém výrobci nealkoholických nápojů Coca-Cola či v technologické společnosti Apple.
Dvaadevadesátiletý Buffett je pravděpodobně nejslavnějším žijícím americkým investorem a díky svým úspěšným investicím si vysloužil přezdívku Věštec z Omahy. Časopis Forbes odhaduje hodnotu jeho majetku na 117,5 miliardy dolarů, což z něj dělá šestého nejbohatšího člověka na světě.
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.