Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Bývalí manažeři německé Wirecard musí zaplatit obří odškodné

Bývalí manažeři Wirecardu musí podle soudu zaplatit odškodné 140 milionů eur
ČTK
 ČTK

Mnichovský soud nařídil třem bývalým členům představenstva zkrachovalé německé finanční společnosti Wirecard, aby zaplatili odškodné ve výši 140 milionů eur (zhruba 3,5 miliardy korun) plus úroky. Podle soudu se při některých finančních operacích dopustili přinejmenším nedbalosti, takže jsou zodpovědní za vzniklé škody, napsala agentura DPA.

Reklama

Rozhodnutí se týká bývalého předsedy představenstva podniku Markuse Brauna a dalších dvou manažerů. Žalobu podal insolvenční správce podniku Michael Jaffé, který tak chce získat peníze pro věřitele.

Verdikt soudu se týká poskytnuté půjčky ve výši přes 100 milionů eur a úpisu dluhopisů v hodnotě dalších 100 milionů eur. Rozsudek zatím není pravomocný a očekává se, že bude podáno odvolání, píše DPA.

Braun podle listu Die Presse zatím zůstává ve vazbě a nadále čelí dalším obviněním, včetně falšování finančních výkazů, podvodu, manipulace s finančním trhem a zpronevěry.

Finanční společnost Wirecard v červnu 2020 vyhlásila insolvenci, když se ukázalo, že jí chybí zhruba 1,9 miliardy eur, které vykazovala ve svém účetnictví. Kolaps Wirecardu nepoškodil pouze banky a držitele dluhopisů, ale také desetitisíce akcionářů podniku.

Reklama

Společnost Wirecard vznikla v roce 1999 a zaměřila se na zpracovávání plateb a na finanční služby. V Německu byla považována za nadějného hráče na rychle rostoucím trhu finančních služeb, dávána za vzor domácího úspěchu a označována za hvězdu německého technologického sektoru. Pád firmy v roce 2020 zasáhl i klienty v České republice.

Ruský prezident Vladimir Putin

Máme svázané ruce. Mongolsko se omlouvá, že nezatklo Putina

Omlouváme se všem, máme svázané ruce. Tak mongolská vláda reagovala na pondělní obejití mezinárodního zatykače na ruského prezidenta Vladimira Putina, po jeho příletu do země. 

Přečíst článek

Sanjeev Gupta

Gupta se odvolal. Do hry o Liberty by se mohl vrátit přes pohledávky

Hutní společnost Liberty Ostrava zastoupená advokátem a bývalým ministrem spravedlnosti za ANO Robertem Pelikánem se odvolala proti rozhodnutí Krajského soudu v Ostravě, který jí zakázal nakládat s podstatnou částí jejího majetku. O odvolání bude rozhodovat Vrchní soud v Olomouci. Vyplývá to z informací v insolvenčním rejstříku, upozornil na to server e15. Liberty Ostrava je od června v úpadku.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Hlavním tématem letního čísla magazínu Newstream CLUB je Česko-Slovensko, s podtitulem Dvě země, jeden trh. 

V rozhovoru se představuje Karel Vágner, marketér a podnikatel v řadě úspěšných projektů, známý také spoluprací s manželkou a úspěšnou modelkou Simonou Krainovou.

Další osobnosti jako Igor Rattaj se zamýšlejí nad rozdíly mezi podnikáním v Česku a na Slovensku. O umělé inteligenci hovoří česko-slovenská investorka Andrea Ferancová Bartoňová, o veřejnosti a kultuře slovenský bestsellerista Jozef Karika. Uznávaný chef Marcel Ihnačák prozrazuje, která z obou kuchyní je „lepší“. Marketér Milan Šemelák s klientem Williamem Rudolfem Lobkowiczem mluví o tom, jak přetvořit odkaz šlechtického rodu do moderní doby.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Rudy Giuliani

Trumpův bývalý právník musí zaplatit dvěma ženám 148 milionů dolarů za křivé obvinění

Přečíst článek
Šéf Boeingu David Calhoun se omluvil pozůstalým po obětech pádů letadel

Pozůstalí po obětech leteckých katastrof letadel Boeing požadují rekordní odškodné

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme