Cena zlata padá, sestoupila pod 42 tisíc korun za troyskou unci

Cena zlata během dnešního obchodování sestoupila pod 1900 dolarů (zhruba 42 tisíc korun) za troyskou unci (31,1 gramu) a dostala se tak na nejnižší úroveň za jeden a půl měsíce. Za poklesem stojí očekávání, že úrokové sazby ve Spojených státech zůstanou delší dobu na vysoké úrovni.
Cena zlata dnes klesla až na 1895,5 dolaru za unci, nejníže od 29. června, napsala agentura Reuters. Později však většinu dnešních ztrát smazala. Krátce po 16:00 středoevropského letního času vykazovala podle údajů na internetových stránkách agentury Bloomberg pokles o zhruba desetinu procenta na 1905 dolarů za unci.
Vysoké úrokové sazby jsou pro cenu zlata nepříznivé, protože prohlubují nevýhodu žlutého kovu proti investicím přinášejícím úroky, jako jsou například dluhopisy.
Energetická skupina ČEZ letos v prvním pololetí vydělala 22,3 miliardy korun, čistý zisk společnosti je tak meziročně o 34 procent nižší. Pokles zapříčinily hlavně zvláštní daň z neočekávaných zisků, takzvaný windfall tax, a odvody z nadměrných tržeb. Provozní výnosy skupiny naopak vzhledem k vysokým cenám komodit stouply o 23 procent na 169,7 miliardy korun. Vyplývá to z údajů, které společnost zveřejnila.
Zlatá éra skončila. ČEZ se v pololetí propadl zisk o třetinu, i kvůli windfall tax
Zprávy z firem
Výnosy desetiletých dluhopisů americké vlády se dnes vyšplhaly na nejvyšší úroveň za téměř deset měsíců. Přispěla k tomu zpráva o překvapivě silném růstu maloobchodních tržeb ve Spojených státech.
„Je to další působivá zpráva o maloobchodních tržbách, která naznačuje, že ekonomika neochabuje. To přiměje americkou centrální banku, aby ponechala otevřenou možnost dalšího zvyšování úrokových sazeb," uvedl analytik Edward Moya ze společnosti OANDA.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.