Češi holdují sběratelství. Jen v červnu na Aukru koupili předměty za 140 milionů
Lidé na největším českém on-line tržišti Aukro v červnu vydražili sběratelské a starožitné předměty za 140 milionů korun, jedná se o meziroční nárůst o 22,5 procenta.
Tradičně velký zájem byl o vzácné mince. Například výroční svatováclavský desetidukát z roku 1933 se prodal za 581 200 korun. Vyplývá to ze statistik firmy. Na Aukru se za posledních 12 měsíců prodalo zboží za tři miliardy korun, letos firma očekává o asi miliardu vyšší prodeje.
Svatováclavský desetidukát z roku 1933 v letošním šestém měsíci v žebříčku nejzajímavějších vydražených kusů na tržišti Aukro obsadil první příčku. Dražbu sledovalo 208 lidí a přihazovalo jich 18. „Na druhém místě v červnu byla ražba dalšího desetidukátu z roku 2018 ke 100. výročí založení československého státu. Tato dukátová medaile byla ražena v nákladu pouhých 100 kusů. Z toho důvodu je dnes na českém trhu prakticky nesehnatelná,” uvedl za společnost Aukro Pavel Krejčíř. Vítěz dražby tuto minci získal za 580 200 korun.
Covid a nárůst cen tuzemských nemovitostí vyhnal Čechy na nákup domů a bytů do zahraničí. Kde si je nejčastěji pořizují a za kolik?Kvůli covidu Češi kupují nemovitosti v zahraničí. Nejčastěji za sedm milionů
Money
Křejčíř dále uvedl, že mezi českými sběrateli je o mince dlouhodobý zájem a jejich cena neustále roste. Jsou proto podle něj vhodným předmětem k investici. I třetí místo nejžádanějších položek na Aukru za červen patřilo vzácným mincím. Dražbu kompletní sady s názvem Koruna česká z roku 1995 sledovalo 150 uživatelů, 17 se jí účastnilo. Nejúspěšnější dražitel za ni zaplatil 470 600 korun.
Lidé na Aukru často vyhledávají i umělecké předměty. Jeden ze sběratelů minulý měsíc získal obraz Španělka od českého malíře Václava Brožíka, prodal se za 200 200 korun.
Aukro se orientuje na aukce i prodej a nákup za pevné ceny. Svou činnost portál zahájil v roce 2003, momentálně eviduje přes 4,5 milionu registrovaných uživatelů. Firma má od června nového generálního ředitele, kterým se stal Jan Sadílek. Po nástupu do funkce oznámil, že chystá změnu obchodní strategie a expanzi do dalších zemí. Se společností hodlá tak v roce 2025 dosáhnout ročního obratu kolem 20 miliard korun.
V časech nejistoty se lidé často uchylují k alternativním investicím, kam patří také umění, hodinky nebo třeba víno.Investice do umění ochrání hodnotu majetku, shodli se experti
Money
Ceny ověřených printů startují na 300 tisících a jdou do milionů. Některé z nich už mají nového majitele.Galerie Kodl prodává Banksyho. Za miliony
Money
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.