Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Čína od července sníží cla na některé zboží dovážené ze Srbska. Týkat se to má elektromotorů nebo hovězího vína

Aleksandar Vučić
ČTK/AP
 ČTK

Příští měsíc v platnost vstupuje dohoda o volném obchodu mezi Srbskem a Čínou. Bělehradu se ji podařilo uzavřít jako první evropské zemi po mnoha letech.

Čína od 1. července zruší cla na některé zboží dovážené ze Srbska a na některé dovážené srbské zboží ho sníží. Dnes to podle agentury Reuters oznámila čínská vláda. Podle oficiální čínské tiskové agentury Nová Čína se clo napříště nebude vztahovat například na elektrické generátory, elektromotory, pneumatiky, hovězí maso, na víno a na ořechy.

Dohoda bude „dále stimulovat potenciál dvoustranné obchodní a investiční spolupráce a podpoří modernizaci dvoustranné hospodářské a obchodní spolupráce“, uvedla čínská vláda.

Čína chce, aby Brusel zrušil chystaná předběžná cla na její elektromobily

Čína chce, aby Brusel zrušil chystaná předběžná cla na její elektromobily

Čína chce, aby Evropská unie do 4. července rozhodla o zrušení předběžných cel na čínské elektromobily. Píše o tom čínský státní deník Global Times poté, co se obě země dohodly na nových obchodních jednáních. Předběžná cla EU ve výši až 38,1 procenta na dovážené čínské elektrovozy mají začít platit právě 4. července a navrhla je v polovině června Evropská komise. Mezitím Brusel vyšetřuje to, co podle něj představuje nadměrné a nespravedlivé dotace pro čínské výrobce elektromobilů.

Přečíst článek

Peking je ve sporu s Bruselem ohledně cel, která plánuje Evropská unie zavést na elektromobily vyrobené v Číně. Srbsko není členským státem EU.

Čínský prezident Si Ťin-pching Srbsko navštívil v květnu při své první velké cestě do Evropy po pěti letech. Obě země tehdy podepsaly 29 dohod na podporu právní, regulační a hospodářské spolupráce. Podle loni podepsané smlouvy o volném obchodu by do pěti až deseti let měla být zrušena cla na vývoz téměř 95 procent srbských výrobků do Číny, uvedl při návštěvě čínského protějšku srbský prezident Aleksandar Vučić.

Peking s Prahou spojuje přímá letecké linka

Praha obnovila přímé lety do Pekingu. Česko láká čínské turisty

Praha má znovu přímé letecké spojení s pevninskou Čínou. Každé pondělí, středu a pátek zajistí společnost Hainan Airlines pravidelné lety mezi českou metropolí a Pekingem. Zájem turistů z Číny o Česko roste.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

S&P 500 oficiálně vstoupil do býčího trhu

Týden tradera: Americká ekonomika dál pádí vpřed, ale Čína jí může zavařit

Přečíst článek
Doporučujeme