Reklama

Vyberte si z našich newsletterů

Přihlásit odběr

V říjnu zbankrotoval druhý nejvyšší počet firem za rok a půl

Bankrot, ilustrační foto
Pixabay

V říjnu bylo v Česku vyhlášeno 71 bankrotů obchodních společností, o 19 více než než v září. Rovněž bylo vyhlášeno 497 bankrotů podnikatelů, o 16 méně než před měsícem. Vyplývá to ze studie společnosti CRIF – Czech Credit Bureau.

Reklama

Letos připadlo na jeden měsíc v průměru 62 bankrotů firem, v loňském roce to bylo 51 a o rok dříve 57. „ Z toho lze usuzovat, že počet bankrotů společností bude v letošním roce proti předchozímu vyšší a patrně překoná i hodnoty z roku 2019. Napomůže tomu i růst cen energií, a tím všech vstupů nutných k provozu firem, a také přetrvávající nedostatek pracovních sil a tlak na zvyšování mezd,“ uvedla analytička CRIF Věra Kameníčková.

Šéf Notina Zbyněk Kocián

Notino expanduje do Irska a Pobaltí

Ne všem pandemie ublížila. Oblasti e-commerce se nadmíru daří, což dokazuje také internetový obchod s kosmetikou a parfémy Notino. Jeden z největších prodejců svého druhu v Evropě vstupuje do Irska a pobaltských států. Nově bude prodávat sortiment ve 28 evropských zemích. V nadcházejícím roce plánuje v zahraničí i rozšiřování sítě distribučních center.

Přečíst článek

V poměru k celkovému počtu společností bylo nejvíce bankrotů firem za posledních 12 měsíců vyhlášeno v Karlovarském kraji, kde šlo o 29,4 bankrotu na 10 tisíc aktivních firem. Následují kraj Liberecký a Praha shodně s 21,6 bankrotu. Poměrově nejméně bankrotů naopak zaznamenal Zlínský kraj, kde bylo vyhlášeno sedm bankrotů, dále Středočeský kraj s 10,2 bankrotu a Královéhradecký kraj s 12 bankroty.

Nejvíce bankrotů na 10 tisíc aktivních firem bylo vyhlášeno v odvětví dopravy a skladování (29,3) a v administrativní činnosti (26,7). Nejméně bankrotů pak zaznamenalovzdělávání a zdravotní a sociální péče (4,3), následované odvětvím informačních a komunikačních činností (5,9). Na 10.000 aktivních společností bylo ve všech odvětvích vyhlášeno průměrně 12,9 bankrotu.

Reklama

Insolvenčních návrhů pak bylo podáno u obchodních společností 78, meziměsíčně o 14 méně. U podnikatelů jich bylo 487, oproti srpnu o 23 méně.

Merck

Britové schválili první lék na covid. Akcie výrobce letí vzhůru

Společnost Merck může přinést zásadní zlom v pandemii. Velká Británie jako první země na světě schválila její lék proti COVID-19. Akcie ještě před otevřením trhů značně posílily. Naopak hodnota Moderny prodávající vakcínu se zřítila téměř o 15 procent a ztráty v průběhu dne ještě prohloubila.

Přečíst článek

PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.

Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.

Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly. 

Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.

O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.

Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme