ČSOB povede Blažek, dosavadní ředitel Hollows jde do penze

Novým generálním ředitelem Československé obchodní banky (ČSOB) a členem výkonného výboru mateřské skupiny KBC bude Aleš Blažek. Vedení banky se ujme 5. května. Dosavadní ředitel John Hollows, který banku vedl od roku 2014, odchází po téměř 26 letech kariéry u KBC do důchodu, uvedla skupina.
Blažek nastoupil do ČSOB v roce 2014. Od loňského roku roku je generálním ředitelem KBC Bank Ireland. Jeho jmenování generálním ředitelem ČSOB již schválila Česká národní banka.
„Jsem přesvědčen, že jeho hluboké znalosti a rozsáhlé mezinárodní zkušenosti ve finančním sektoru a ve funkci generálního ředitele KBC Bank Ireland v klíčovém okamžiku jejího vývoje mu pomohou vést ČSOB v náročném čase bezprecedentních změn, kterými právě procházíme,” uvedl předseda představenstva skupiny KBC Koenraad Debackere.
Blažek vystudoval pražskou právnickou fakultu. Profesní kariéru zahájil jako advokát v pražské kanceláři společnosti White & Case. Od roku 2000 do roku 2007 působil na různých manažerských pozicích v bankovní skupině Citigroup v Praze a Londýně. V roce 2007 nastoupil do společnosti GE Capital a působil jako hlavní právník pro GE Capital International se zodpovědností za právní služby v Evropě, na Středním východě a v Asii.
Do ČSOB nastoupil Blažek v roce 2014 jako vedoucí právního oddělení zodpovědný za právní a regulatorní služby a corporate governance. V dubnu 2019 se stal ředitelem pro data a strategii. Loni byl jmenován generálním ředitelem banky KBC Bank Ireland.
ČSOB se řadí mezi největší tuzemské banky. Do její skupiny patří ČSOB, Hypoteční banka, ČSOB stavební spořitelna, ČSOB Penzijní společnost, ČSOB Leasing a ČSOB Factoring. ČSOB je součástí mezinárodní bankovní a pojišťovací skupiny KBC, která aktivně působí v Belgii a v zemích střední a východní Evropy
Čistý zisk skupiny ČSOB, která patří mezi největší tuzemské banky, loni vzrostl o 90 procent na 16,2 miliardy korun, uvedla banka. Také ostatní velké banky zaznamenaly i díky nižším nákladům na rizika výrazný nárůst zisku.
ČSOB loni vydělala 16 miliard a hlásí historicky nejzdravější portfolio úvěrů
Money
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.