Další trhák? Hirstovi galeristé přicházejí s novým NFT

Londýnská galerie Heni, která ve spolupráci se světovým umělcem Damienem Hirstem nedávno uvedla na trh superúspěšnou NFT s názvem The Currency, vypisuje soutěž na další kryptoobraz. Tentokrát od street-artového umělce JR.
Galerie Heni vypsala novou otevřenou soutěž pro zájmce na vydání nového NFT (non-fungible token) ve formě digitálního obrazu umístěného na blockchain, který vytvořil osmatřicetiletý street-artový umělec francouzského původu známý pod zkratkou JR. Série děl má název Pozdravy z Gizy. Digitální obraz je součástí širší exhibice současného umění, která aktuálně probíhá kolem pyramidy v egyptské Gize s názvem Forever is Now.
JR má na výstavě podle serveru Artnet fyzickou instalaci z oceli a pletiva, která navozuje iluzi, že je součástí pyramidy. V projektu NFT umělec obraz, který znázorňuje instalaci, rozstříhal na 4591 kusů (což je aktuální věk pyramidy). „Obvykle jsou díla, která vytvářím, nějakou formou dokumentace mých veřejných instalací. Díky technologii a NFT může každý vlastnit kousek,“ uvedl JR na svém Instagramu.
První digitální dílo od kontroverzního britského umělce stálo dva tisíce dolarů. Po pár týdnech se prodává v průměru za 35 tisíc dolarů, zhodnocení tak jde do tisíců procent.
Nejlepší investice roku? Digitální obraz od Hirsta
Enjoy
Každý úplně ne. Zájemci se hlásí formulářem v HENI a ta podobně, jako to bylo u Hirstovy The Currency, pomocí algoritmu vybere necelých pět tisíc šťastlivců. Ti se mohou hlásit do 28. října.
Hirst v projektu The Currency letos spolu s HENI prodal 10 tisíc kusů NFT vybraným zájemcům po dvou tisících dolarů za kus. Cena mnohonásobně vzrostla a tržní hodnota všech děl v projektu přesáhla půl miliardy dolarů.
>>>>>>Zajímáte se o alternativní investice? Čtěte zde<<<<<<
Je zástupcem nejmladší generace Lobkowiczů. William Rudolf vystudoval Harvard, má nesmírné charisma a vystupuje jako opravdový šlechtic. V rodině má na starosti digitální aktivity a uspořádal první velkou akci u nás věnovanou digitálnímu umění, neboli takzvaným NFT. „Investiční potenciál NFT pro mě není až tak podstatný. V tuto chvíli hlavně experimentujeme a objevujeme možnosti, které tato moderní forma nabízí, a řešíme, jak je budeme moci využívat pro uchování našich sbírek,” říká William Rudolf Lobkowicz v rozhovoru pro newstream.cz.
NFT CryptoPunk nevlastním, to je drahé i na mě, říká mladý Lobkowicz
Leaders
V Lobkowiczkém paláci se sešli odborníci na krypto, umění i investice. Již za pár let podle nich bude větší část populace žít v plně digitálních prostředích, v nichž je budou reprezentovat nejrůznější atributy. Již nyní si lze v podobě takzvaných NFT neboli nezaměnitelných tokenů pořídit například tenisky nebo luxusní nemovitost. A také umění. A lidé za to vše již nyní platí stovky milionů dolarů.
NFT jako nové rolexky? Kryptopeněženka může přinést lepší zaměstnání
Leaders
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.