Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Kde se načekáte? Deset aktuálně nejhorších i nejlepších letišť v Evropě

Letiště, ilustrační foto
ČTK/AP
Dušan Kütner
duk

Média v posledních dnech kvůli neúnosné situaci s odbavováním pasažérů opanovalo londýnské letiště Heathrow. Podle analýzy společnosti Hopper ale není, co se týče průměrného zpoždění letů, vůbec nejhorší. Těmi jsou Brusel, Frankfurt a Eidhoven. Naproti tomu nejméně se načekáte v italském Bergamu.

Na londýnském Heathrow se cestovní chaos natolik zintenzivnil, že letiště vyzvalo aerolinky, aby přestaly prodávat letenky na léto, dokud se situace neuklidní. Důvodem jsou nekonečné bezpečnostní fronty, nekontrolovatelná zpoždění a rušení letů. Příčina? Personální krize. Nejsou lidi, kteří by zajistili hladký průběh odbavení pasažerů a jejich zavazadel, uvedl Bloomberg.

Letiště Schiphol v Amsterodamu

Další přetížené letiště v trablech. KLM ruší desítky letů z Amsterdamu

Po problémech s přetížeností letišť Heathrow v Londýně a Charlese de Gaulla v Paříži se v potížích začalo utápět další velké evropské letiště, Schiphol v Amsterodamu. Vedení letiště rozhodlo o snížení kapacity pro letní měsíce a v návaznosti na to největší letecká společnost využívající toto letiště KLM zruší v následujících měsících celkem stovky letů, uvedla agentura Bloomberg.

Přečíst článek

Heathrow může být nejvýraznější příklad letištní dysfunkce v tomto letním cestovním pekle – ale není nejhorší. Podle nově zveřejněných údajů společnosti Hopper se Heathrow tento měsíc neřadí ani mezi deset nejhorších evropských letišť, na nichž dochází ke zpožďování letů. Na seznamu je Heathrow až na 15. místě, v červnu tam mělo zpoždení 51 procent letů.

zdroj: Bloomberg, společnost Hopper

Údaje na webu jsou shromažďovány prostřednictvím Official Aviation Guide, předního poskytovatele digitálních letových informací a analýz pro letiště, letecké společnosti a cestovní technologické společnosti. Údaje, které jsou poskytovány s třídenním zpožděním, jsou aktuálnější než jakýkoli jiný veřejný zdroj dat, upozornil Bloomberg.

Letiště, ilustrační foto

Špatná zpráva pro turisty. Chaos na letištích v Londýně a Paříži stoupá

Londýnské letiště Heathrow a pařížské Charlese de Gaulla ruší další lety. Heathrow se odvolává na obavy o bezpečnost, zatímco cestující ve francouzské metropoli zasáhne stávka. Cestovní chaos v Evropě tak pokračuje i na začátku vrcholného turistického období, uvedla agentura Bloomberg.

Přečíst článek

Je pravda, že všichni nejhorší aktéři analýzy mají ve srovnání s Heathrow nižší výkon. Mluvčí Hopperu nabízí následující kontext: „Na základě objemu je londýnské Heathrow mnohem větší než většina letišť. Naše hodnocení je ale založeno na procentu zpoždění, nikoli na počtu lidí, které ovlivnilo”.

Jinými slovy, nelze vnímat data v absolutních hodnotách – ale lze je brát jako upozornění, že na daných letištích dochází ke zpožďování letů. 

Zde je deset letišť, která jsou v současné době nejméně problémová:

zdroj: Bloomberg, Hopper

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

České aerolinie, ČSA, Letiště Václava Havla

Letiště Praha i ČSA patří k nejhorším na světě ve srovnání s konkurencí, říká žebříček AirHelp

Přečíst článek
Doporučujeme