Do Metaversu promlouvá i slovenská firma

Gamingová a NFT platforma Qorpo a hra CyberTrade mají našlápnuto na globální trh.
Slovenská hra CyberTrade aktuálně vybírá startovací krypto kapitál ve výši 650 tisíc dolarů na Polkastarter.com, kde se sbíhají současné nejnadějnější krypto a NFT projekty v rané fázi. Předprodává tokeny CyberCash a NFT pro hru, do níž se předběžně zaregistrovalo 130 tisíc hráčů.

Cybertrade je blockchainová RPG hra založená na principu hrej a vydělávej (play-to-earn). „V rámci tohto projektu plánujeme celou hru posunout do úplně jiného levelu - Metaverse, kde bude mít hráč mnohem víc možností,” říká Alexandra Ilinjová z marketingu firmy Qorpo, která za vývojem her stojí.
Každý čtvrtý je gamer
Nejzámější hrou Qorpo je Trade Tace Manager, kterou nyní studio upgradovalo na TRM2: Rich Racer - podle Iljinové nabízí spojení závodění s auty a tradingu v reálném čase. Qorpo, kterou založil původně finanční poradce Robert Bakala (na snímku), provozuje první slovenské NFT tržiště Qorpo Market a financuje se prodejem NFT. „V rámci toho jsme spolupracovali se slovenskými hvězdami Rytmusem, Kontrafaktem, Viktorem Sheenem, Separem a hodně toho ještě chystáme. Chceme náš NFT market zvětšovat a budovat a udělat mu silné jméno nejen na Slovensku, v Česlu, ale i celosvětově,” říká Ilinjová.
Hlavními konkurenty Cybertrade jsou metaversový Sandbox, Iluvium a Star Atlas. Do CyberTrade už investovaly celkem sedm milionů dolarů známá krypto jména, jako Binance NFT, Maven Capital, Blockchain Game Alliance a další. Podle Qorpa má online gamingový trh velký potenciál - každý čtvrtý člověk je gamer a celkově trh loni dosáhl velikosti 180 miliard dolarů.
Kdo loni investoval velké částky do digitálních tokenů známých pod zkratkou NFT, může letos přijít o hodně. Tlak na cenu mnoha sérií je enormní a zájem o ně upadá. Propad cen se nevyhýbá ani nejúspěšnějším sériím, jako jsou CryptoPunks nebo Bored Ape Yacht Club.
Co přinese rok 2022 fenoménu NFT? Podivné obrázky za miliony čekají perné chvíle
Money
Spekulanti v oboru kryptoměn v čase covidu objevili nový ráj na Zemi, karibské Portoriko. Ostrov kryptokolonizátory láká na daňové úlevy i práci z pláže. Ne všichni jsou ale z jejich „nájezdu“ nadšení. Starousedlíci jsou nepříjemně zaskočení z astronomického růstu cen nemovitostí. Domy s cenovkou v desítkách milionů dolarů už nejsou výjimkou, uvedl server CNBC.
Kryptoboháči „kolonizují” Portoriko. Místní děsí neúnosné ceny realit
Money
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.