Dubaj, Gruzie nebo Albánie. Kde ještě výhodně koupíte nemovitost
Zájem Čechů o nákup zahraničních nemovitostí neopadá, ba naopak. Roste. Podle realitních kanceláří vzrostl objem nákupů starších i nových apartmánů či domů meziročně asi o 20 až 25 procent. K oblíbeným destinacím patří především Španělsko, Chorvatsko či Dubaj, ale například i Albánie.
Ceny nemovitostí k rekreaci či stálému bydlení v tuzemsku dosáhly závratných hodnot a výnosy z pronájmů jsou hluboko pod současnou inflací i úrokovými sazbami České národní banky. Návratnost investice v zahraničí je vyšší než v Česku. Zvláště pokud jde o nemovitost v atraktivní turistické lokalitě, nejlépe takové, kde se dá využít k celoročním krátkodobým pronájmům.
Kde v zahraničí jde výhodně koupit nemovitost? Podívejte se:
Na řadě míst v zahraničí lze navíc nemovitost pořídit levněji než v tuzemsku. Menší byty začínají již pod dvěma miliony korun, průměrná nemovitost koupená v zahraničí přijde na pět milionů korun. „Není se tedy čemu divit, že se někteří Češi poohlížejí po zajímavých nemovitostech za našimi hranicemi. Vyhledávané jsou například apartmány v turisticky dosud méně známých lokalitách, u kterých je v budoucnu očekáván růst jejich tržní ceny i pravidelných příjmů z pronájmu,” říká Jana Žáčková, on-line hypoteční specialistka start-upu Hyponamíru.cz.
Nejatraktivnějšími trhy pro investice do nemovitostí jsou ty, které nabízejí politickou stabilitu a solidní ekonomiku. „A takovým trhem je nyní bezesporu Evropská unie,” konstatoval Jan Večerka, zakladatel a šéf aplikace BrikkApp. Podle jeho slov jsou tak vhodné pro nákup nemovitostí země jako Německo, Nizozemsko, Španělsko a Portugalsko. Pro odvážnější investory se pak nabízejí rozvíjející se trhy typu Gruzie, Albánie či asijských zemí. V drtivé většině případů platí, že vyšší výnos je vykoupen větším rizikem.
Tématu realitních investic se podrobně věnujeme také v našem novém magazínu s názvem Realitní Club. Předplatit si ho můžete 👉 ZDE.
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.