Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Dubaj, Gruzie nebo Albánie. Kde ještě výhodně koupíte nemovitost

Tenerife, Španělsko
iStock
Zdeněk Pečený

Zájem Čechů o nákup zahraničních nemovitostí neopadá, ba naopak. Roste. Podle realitních kanceláří vzrostl objem nákupů starších i nových apartmánů či domů meziročně asi o 20 až 25 procent. K oblíbeným destinacím patří především Španělsko, Chorvatsko či Dubaj, ale například i Albánie.

Ceny nemovitostí k rekreaci či stálému bydlení v tuzemsku dosáhly závratných hodnot a výnosy z pronájmů jsou hluboko pod současnou inflací i úrokovými sazbami České národní banky. Návratnost investice v zahraničí je vyšší než v Česku. Zvláště pokud jde o nemovitost v atraktivní turistické lokalitě, nejlépe takové, kde se dá využít k celoročním krátkodobým pronájmům.

Kde v zahraničí jde výhodně koupit nemovitost? Podívejte se:

Na řadě míst v zahraničí lze navíc nemovitost pořídit levněji než v tuzemsku. Menší byty začínají již pod dvěma miliony korun, průměrná nemovitost koupená v zahraničí přijde na pět milionů korun. „Není se tedy čemu divit, že se někteří Češi poohlížejí po zajímavých nemovitostech za našimi hranicemi. Vyhledávané jsou například apartmány v turisticky dosud méně známých lokalitách, u kterých je v budoucnu očekáván růst jejich tržní ceny i pravidelných příjmů z pronájmu,” říká Jana Žáčková, on-line hypoteční specialistka start-upu Hyponamíru.cz.

Nejatraktivnějšími trhy pro investice do nemovitostí jsou ty, které nabízejí politickou stabilitu a solidní ekonomiku. „A takovým trhem je nyní bezesporu Evropská unie,” konstatoval Jan Večerka, zakladatel a šéf aplikace Brikk­App. Podle jeho slov jsou tak vhodné pro nákup nemovitostí země jako Německo, Nizozemsko, Španělsko a Portugalsko. Pro odvážnější investory se pak nabízejí rozvíjející se trhy typu Gruzie, Albánie či asijských zemí. V drtivé většině případů platí, že vyšší výnos je vykoupen větším rizikem.

Tématu realitních investic se podrobně věnujeme také v našem novém magazínu s názvem Realitní Club. Předplatit si ho můžete 👉 ZDE. 

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Luxusní vila v rezortu Neano na ostrově Bali

3+1 na Proseku, nebo luxusní vilu na Bali? Češi objevují bydlení v exotických končinách

Přečíst článek
Split

Chorvatské reality kvůli euru zdraží. Hlavně ty u Jadranu, shodují se experti

Přečíst článek
Doporučujeme