Důvěra v umělou inteligenci. Investoři ocenili OpenAI na 157 miliard dolarů

Americká společnost OpenAI dokončila nové kolo financování, v rámci kterého získala od investorů 6,6 miliardy dolarů (přes 150 miliard korun). Transakce celou firmu OpenAI ohodnotila na 157 miliard dolarů (zhruba 3,6 bilionu korun), napsala agentura Bloomberg. OpenAI stojí za populárním chatovacím systémem ChatGPT využívajícím umělou inteligenci (AI).
Nejnovější investice do společnosti OpenAI podle agentury Bloomberg podtrhují důvěru technologického průmyslu ve schopnosti umělé inteligence a jeho ochotu vkládat rozsáhlé finanční prostředky do jejího rozvoje.
Do nejnovějšího kola financování společnosti OpenAI se kromě různých investičních podniků zapojili výrobce čipů Nvidia a softwarový gigant Microsoft. Peníze do OpenAI vložil také například japonský technologický konglomerát SoftBank, píše Bloomberg.
Posílení vedoucího postavení
„Tyto nové finance nám umožní posílit naše vedoucí postavení ve výzkumu umělé inteligence, zvýšit počítačovou kapacitu a pokračovat ve vytváření nástrojů, které lidem pomáhají řešit obtížné problémy,“ uvedla společnost OpenAI.
Finanční ředitelka společnosti OpenAI sdělila serveru CNBC, že systém ChatGPT nyní alespoň jednou týdně využívá zhruba 250 milionů lidí. Firma předloni ChatGPT zdarma zpřístupnila veřejnosti. Systém si rychle získal popularitu a výrazně přispěl k současné vlně zájmu veřejnosti, médií a investorů o umělou inteligenci.
Zatímco Češi chtějí masivně investovat do konvenční jaderné energie, inovátoři ze Silicon Valley už jdou dál. Proslulý investor a přítel Elona Muska Peter Thiel prostřednictvím svého fondu Founders podpořil start-up pracující na vývoji moderního jaderného paliva pro malé, takzvaně modulární reaktory. Důvodem je snaha urychlit vývoj nových energetických zdrojů, které mají naplnit enormně rostoucí požadavky technologického sektoru.
Peter Thiel opět větří budoucnost. Chce uspět v revoluční jaderné technologii
Leaders
Americkou společnost OpenAI, která stojí za populárním jazykovým modelem ChatGPT, opouštějí tři vrcholoví manažeři. Odchází technologická ředitelka Mira Muratiová, viceprezident pro výzkum Barret Zoph a ředitel výzkumu Bob McGrew. Všichni to oznámili na síti X.
Sama Altmana opouštějí tři vrcholoví manažeři
Leaders
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.