Dvě nové stanice metra za 1,1 miliardy liber oživí londýnskou čtvrť

Síť londýnského metra se rozšířilo o dvě nové zastávky. Projekt za 1,1 miliardy liber (asi 33,2 miliardy korun) přinese do čtvrti nový život a až 22 tisíc pracovních míst.
První velké rozšíření podzemní dopravní sítě přichází v Londýně po více než dvou dekádách, upozorňuje server agentury Bloomberg.
Očekává se, že otevření dvou nových zastávek Nine Elms a Battersea Power Station v jižním části britské metropole přinese zásadní oživení a zatraktivnění lokality. Prospěje i dopravní dostupnosti do čtvrtí City of London a West End, kde investiční společnosti hojně koncentrují svá sídla.
„Zlepšení dopravního propojení této části Londýna byl pro její vývoj zásadní, otevření nových zastávek tak můžeme považovat za jistý milník,“ konstatoval Simon Murphy, generální ředitel developerské společnosti Battersea Power Station Development.
Uplynulé dva pandemické roky prověřily kvalitu městského života víc než kdy jindy. A Praha se podle žebříčku Time Out Index stala sedmým nejlepším místem pro život na světě.
Praha je podle žebříčku sedmým nejlepším místem pro život na světě
Enjoy
Prodloužení linky je také záminkou pro oživení lokální elektrárny Battersea, která byla po desítky let opuštěná.
Rozšíření londýnského metra, aktuálně zahrnuje 272 stanic, přinese podle analýzy Transport for London až 25 tisíc pracovních míst, očekává se rovněž, že se sem přestěhuje až 20 tisíc domácností.
Stavba tříkilometrového úseku mezi Kenningtonem a elektrárnou Battersea začala v roce 2015. Další zastávka přibude v příštím roce.
Jednou z nejdiskutovanějších otázek současnosti je, jakými auty budeme jezdit v budoucnosti. Na rozdíl od jiných věcí se to totiž týká úplně všech. „Auta budou hybridní, vodíková i plně elektrická, ale změní se jejich užívání. Doprava bude více kombinovaná,“ myslí si Martin Peleška, ředitel zastoupení značek Toyota a Lexus v České republice.
Sázíme na hybridy a vodík, říká Martin Peleška z Toyoty
Zprávy z firem
Letecká společnost Smartwings požádala soud o prodloužení lhůty na reorganizační plán pro České aerolinie (ČSA) do února příštího roku.
Smartwings chtějí víc času na přípravu plánu reorganizace ČSA
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.