Elon Musk kupuje sociální síť Twitter za 44 miliard dolarů

Americký miliardář Elon Musk kupuje za 44 miliard dolarů (bilion korun) společnost Twitter. Nejbohatší muž na světě tak získá kontrolu nad vlivnou sociální sítí používanou miliony lidí na celém světě. Twitter se tak po devíti letech přestane obchodovat na burze jako veřejná společnost. Informovala o tom agentura Reuters.
Musk coby nejbohatší člověk světa – podle indexu nejbohatších lidí Bloombergu s majetkem 259 miliard dolarů (asi 5,7 bilionu korun) – začátkem tohoto měsíce oznámil, že koupil v Twitteru zhruba devítiprocentní podíl. Poté oznámil, že chce firmu Twitter koupit celou. Nabídnul 54,20 dolaru za akcii, což celý podnik ohodnocuje zhruba na 43 miliard dolarů (977 miliard korun). Tuto částku také akcionáři dostanou.
Představenstvo Twitteru se sešlo v neděli, aby prodiskutovalo, jak Musk hodlá nabídku financovat, uvedl zdroj CNBC. Podle listu The New York Times spolu Twitter a Musk následně mluvili do dnešních časných ranních hodin.
Dvojice miliardářů se pohádala prostřednictvím SMS zpráv. Důvod? Gatesova sázka proti růstu akciím Muskovy společnosti Tesla.
Musk se pohádal s Gatesem kvůli akciím Tesly. V sázce jsou stamiliony dolarů
Leaders
Musk se od 14. dubna, kdy nabídku představil, setkával s akcionáři Twitteru a snažil se získat pro svou nabídku jejich podporu. Podle něho bylo nutné, aby byl Twitter převeden do soukromého vlastnictví, aby se mohl rozvíjet a stal se skutečnou platformou pro svobodné vyjadřování.
Akcie Twitteru v pátek uzavřely na ceně 48,93 dolaru. To je zhruba deset procent pod cenou, kterou za provozovatele stejnojmenné sociální sítě nabízí Musk.
Nenarodili jste se do saúdské královské rodiny, a přesto se chcete stát dolarovým miliardářem? Máte ještě několik možností, jak toho docílit, píše server magazínu Time, který za osobnost roku 2021 označil podnikatele a vizionáře Elona Muska.
Osobností roku časopisu Time je vizionář bez domova, Elon Musk
Leaders
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.