Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Emiráty se mění. Chtějí se stát Silicon Valley Blízkého východu

Burdž Chalífa
Pixabay
Stanislav Šulc
sta

Proměnit se v blízkovýchodní technologický hub má Spojeným arabským emirátům start-up Deel, který bude svým klientům nabízet pracovní víza. Patří mezi ně firmy jako Coinbase nebo Shopify, píše Bloomberg.

Spojené arabské emiráty cítí šanci vydobýt si v nově se ustavující globální ekonomice ještě silnější pozici, než jen dovolenkového ráje pro každého.

Emiráty podepsaly smlouvu se start-upem Deel, díky níž by se blízkovýchodnímu státu mělo dařit efektivněji lákat kvalifikované pracovníky a udílet jim pracovní víza, píše agentura Bloomberg.

Muhammad bin Zajd Nahaján

V SAE skončil státní smutek. Nový vládce je zdatný diplomat a nestaví budoucnost země jen na ropě

Po čtyřiceti dnech ve středu ve Spojených arabských emirátech (SAE) skončil státní smutek kvůli úmrtí prezidenta. Novým vládcem federace se stal jeho bratr Mohamed bin Saíd Ál Nahján. Čeká ho nelehký úkol. Vybalancovat zájmy a křehké vztahy mezi Spojenými státy, Ruskem a Čínou.

Přečíst článek

Deel tak bude moci svým klientům, mezi něž patří firmy jako Coinbase či Shopify, právě pracovní víza do Emirátů, jež je jinak poměrně komplikované získat.

„Pro Deel to bude výrazné lákadlo dalších klientů a věříme, že díky tomu do Emirátů přitáhneme řadu vysoce kvalifikovaných profesionálů,“ uvedl CEO Deelu Alex Bouaziz.

Na výběr přitom budou dvě varianty - desetiletý pobyt, který si příchozí zaplatí sám (či za něj zaplatí firma), nebo pružnější a částečně dotovaný pobyt na kratší dobu.

Emiráty si od této novinky slibují příliv talentů z celého světa a také možnost, že se kvůli tomu právě sem přesunou minimálně regionální ústředí velkých technologických firem. Abú Dhabí, Dubaj a spol. se zkrátka chtějí stát blízkovýchodním Silicon Valley.

Dubai Marina

Konečně. Michelin udělil historicky první hvězdy v Dubaji

Dubaj se dočkala, jedenáct tamních restaurací získalo prestižní gastronomické ocenění – Michelinskou hvězdu, upozornila agentura Bloomberg.

Přečíst článek

Od ropy po Big Tech

Emiráty pokračují v proměně vlastní ekonomiky. Ta byla ještě před dvěma desítkami let zcela postavená na těžbě a vývozu ropy a plynu. Poslední dekádu vládci investují desítky miliard dolarů do proměny všech emirátů, které se postupně staly destinací vyhledávanou turisty z celého světa, je tu rychle rostoucí realitní trh a výrazně rostoucí segment služeb.

Nově se Emiráty snaží stát se technologickým hubem regionu. Pomoci jim k tomu má Deel, start-up založený v San Francisku v roce 2019, do něhož investovaly například Coatue a Altimeter Capital. Při posledním kole financování loni v říjnu byla firma naceněna na 5,5 miliardy dolarů.

Ilustrační foto

Vila za deset milionů? V Česku ji neseženete, v Dubaji ano

Luxusní apartmán nebo vila s výhledem na moře za 10 milionů korun? Není to nereálné. Zájem Čechů o koupi nemovitosti v zahraničí se zvyšuje, i vlivem války na Ukrajině. A dávno už nejsou v popředí zájmu jen tradiční lokality jako je Chorvatsko nebo Španělsko, podotýkají redakcí Newstream oslovení realitní makléři.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Helena Steinerová z GasNetu

Helena Steinerová z GasNetu: Pro řadu technických pozic ženy na trhu prostě nejsou

Přečíst článek
Nezaměstnanost v Česku dál klesá

Dalibor Martínek: Česko je chráněná dílna. O práci nepřijde ani ten, kdo nepracuje

Přečíst článek
Doporučujeme