Fed pomáhá bitcoinu. Kryptoměna roste a je nejdražší od konce roku 2021

Bitcoin dnes zdražuje o 5,17 procenta a poprvé od roku 2021 přesáhl psychologickou hranici 50 tisíc dolarů (1,17 milionu korun). Nejstarší a nejrozšířenější kryptoměně pomáhá očekávání, že americká centrální banka (Fed) letos sníží základní úrokovou sazbu.
Ochotu investorů vkládat peníze do bitcoinu podpořil minulý měsíc i souhlas amerických regulačních orgánů s burzovně obchodovanými fondy (ETF), které mají sledovat jeho cenu.
Kolem 18:30 středoevropského času bitcoin podle specializovaného serveru CoinDesk za uplynulých 24 hodin přidával přes pět procent na 50 196 dolarů. Byl tak nejvýše od prosince roku 2021.
„50 tisíc dolarů je pro bitcoin významným milníkem poté, co spuštění spotových ETF minulý měsíc nejenže nevyvolalo pohyb nad tuto klíčovou psychologickou úroveň, ale vedlo k 20procentnímu výprodeji,“ citoval Reuters analytika Antoniho Trenčeva z kryptoměnové společnosti Nexo.
Rok 2024 bude podle portfolio manažerů a ekonomů na trzích podobně složitý jako rok předchozí. Ten sice přinesl nakonec velké zisky, většinu z nich ale dodaly až rapidní nárůsty v posledním čtvrtletí. Navíc se zdaleka nedařilo všem. V letošním roce pak bude mít na trzíc hlavní slovo efekt známý pod zkratkou FOMO, Fear-of-Miss-Out, tedy strach z minuté příležitosti. Kde se tento efekt projeví nejvíc?
Klíčový vliv na trhy bude mít efekt zvaný FOMO. Nahoru bude tlačit bitcoin i firmy působící v AI
Trhy
Nahoru dnes zamířila vedle bitcoinu i druhá nejrozšířenější kryptoměna ether. Ve stejnou dobu posilovala o více než čtyři procenta a přesáhla cenu 2600 dolarů.
Oživení trhu s kryptoměnami pomohlo i akciím kryptoměnové burzy Coinbase, které přidávají kolem pěti procent, a rostou i akcie dalších firem navázaných na kryptoměnové odvětví.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.