Fintechová firma Revolut chystá prodej akcií až za 500 milionů dolarů
Fintechová společnost Revolut oznámila zaměstnancům, že chystá prodej stávajících akcií až za 500 milionů dolarů, čímž by se hodnota podniku dostala zhruba na 45 miliard dolarů, tedy přes bilion korun. Píše o tom na svém webu deník Financial Times (FT). Revolut by si tak upevnil postavení nejhodnotnějšího start-upu v Evropě.
Podle zdrojů FT obeznámených se situací budou mít zaměstnanci, kteří ve společnosti pracují alespoň rok a nejsou ve výpovědi, nárok na možnost odprodat 20 procent svých akciových opcí za cenu 865,42 dolarů za akcii. Na rozdíl od předchozích prodejů nemají na prodej za takovou cenu nárok bývalí zaměstnanci.
Revolut uvedl, že se "zavázal umožnit svým zaměstnancům podílet se na úspěchu společnosti tím, že se stanou jejími akcionáři, a zároveň jim poskytnout pravidelnou příležitost k prodeji akcií". U zrodu Revolutu, který se označuje i za digitální banku, stojí podnikatelé s ukrajinskými a ruskými kořeny.
Revolut minulý týden získal bankovní licenci v Británii, kde má devět milionů zákazníků a kde i sídlí. Společnost nemá fyzické pobočky. Nabízí digitální bankovnictví, převody peněz a obchodování s kryptoměnami a s akciemi prostřednictvím jediné aplikace. Jejích služeb využívají i zákazníci v České republice.
Igor Rattaj dělí svůj čas i byznys mezi Česko, Slovensko a jejich sousední země. Vládce horských středisek, aquaparků a hlavní akcionář společnosti TMR je ve svých třiapadesáti letech již legendou česko-slovenského kapitalismu. Pro finanční skupinu J&T v Česku v devadesátých letech zakládal banku, je průkopníkem horského byznysu a s firmou Tatry Mountain Resorts ovládá středisko ve Špindlerově Mlýně, které je centrem české byznysové elity. Krom byznysových aktivit je zapáleným filmovým i divadelním hercem. „Česko i Slovensko jsou na stejné cestě, ale každé jinými kroky. Česko je pod větším vlivem Západu, ale ani Slovensko v žádném případě není proruská země,“ říká miliardář v rozhovoru pro magazín Newstream CLUB 4.Igor Rattaj: Byznysově je Česko Evropa. Slovensko spíš vesnice
Leaders
Společnost Alphabet v úterý odpoledne překonala očekávání ohledně zisku a tržeb, ale investoři přesto poslali její akcie na konci prodloužené seance dolů. Proč? Zisk i tržby Alphabetu překonaly očekávání. Akcie i tak oslabily
Zprávy z firem
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.