Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Firma Mars koupí výrobce Pringles. Bude to její dosud největší akvizice

Firma Mars koupí výrobce Pringles. Bude to její dosud největší akvizice
iStock
 ČTK

Americký výrobce cukrovinek a balených potravin Mars koupí zhruba za 36 miliard dolarů (přibližně 822 miliard korun) firmu Kellanova, která je mimo jiné výrobcem Pringles. Mars to oznámila ve středu odpoledne v tiskové zprávě. Dohoda je největší transakcí v odvětví balených potravin.

Mars nabízí za každou akcii firmy Kellanova 83,50 dolaru. V úterý akcie uzavřely na ceně 74,5 dolaru. Kellanova se loni oddělila od výrobce cereálií Kellogg. Vlastní také značky Pop-Tarts, Eggo a MorningStar Farms a některé cereálie a nudle.

Mars je rodinným podnikem a kromě cukrovinek a lehkého občerstvení prodává i potravinářské výrobky, jako je rýže Ben's Original. Má také významné podnikání v oblasti krmiv pro domácí zvířata.

Transakce je to pro Mars dosud největší. Překonává převzetí firmy Wrigley v roce 2008 za 23 miliard dolarů.

V odvětví balených potravin se v poslední době uskutečnila řada transakcí. Firmy se snaží zvýšit svůj rozsah, aby zvládly dopady růstu cen a zájmu o léky na hubnutí, který snižuje poptávku.

Tržby v maloobchodě v Česku v lednu zrychlily meziroční růst na 2,4 procenta

Prouza: Potraviny by mohly být levnější, brání tomu mimo jiné dominantní výrobci

Ceny potravin v Česku by podle prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáše Prouzy mohly být nižší. Překážkou pro zlevnění je ale dominantní postavení některých výrobců na českém trhu a vytváření umělých obchodních bariér v Evropské unii (EU).

Přečíst článek

Pivovar Carlsberg kupuje za miliardy britského výrobce nealko nápojů Britvic

Pivovar Carlsberg kupuje za miliardy britského výrobce nealko nápojů Britvic

Dánský pivovar Carlsberg se dohodl na převzetí britského výrobce nealkoholických nápojů Britvic, zaplatí za něj zhruba 3,3 miliardy liber, tedy téměř 100 miliard korun. Společnost Britvic návrh na převzetí přijala, až když Carlsberg svou nabídku zvýšil. Akvizice je součástí snahy společnosti Carlsberg o diverzifikaci aktivit.

Přečíst článek

Biohacking: Osvěžení ve vedrech? Voda nemusí být to nej

V horku a při zvýšené sportovní aktivitě biohackeři rádi spoléhají na kokosovou vodu. Ta umí tělu dodat potřebné minerály.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme