Globální dodávky chytrých telefonů letos klesnou téměř o desetinu

Celosvětové dodávky chytrých telefonů se v letošním roce propadnou o 9,1 procenta na 1,24 miliardy přístrojů. Předpověděla to výzkumná společnost International Data Corporation (IDC). V příštím roce pak očekává nárůst o 2,8 procenta na 1,27 miliardy přístrojů.
„Domníváme se, že situace na globálním trhu s chytrými telefony zůstane v první polovině příštího roku obtížná. Doufáme, že v polovině roku nastane zlepšení a že druhá polovina roku přinese růst ve většině regionů,“ uvedl Ryan Reith ze společnosti IDC. „Navzdory útlumu trhu pokračují v růstu průměrné prodejní ceny, protože spotřebitelé si vybírají prémiové přístroje, které jim mohou vydržet tři až čtyři roky,“ upozornil Anthony Scarsella z IDC.
Scarsella předpověděl, že průměrná prodejní cena chytrých telefonů se letos zvýší na 413 dolarů (zhruba 9500 korun) z loňských 388 dolarů. Upozornil, že nad hranicí 400 dolarů se průměrná nacházela naposledy v roce 2011.
Nástup Elona Muska do čela své nové a drahé akvizice v podobě sociální sítě Twitter sebou přinesl obrovské propouštění, odchod velkých inzerentů v čele s Applem i celebrit se svými účty a nejistotu ohledně nárůstu šíření nepravdivých informací na této síti. Kromě kritiků ale našel nejbohatší muž planety a novopečený majitel Twitteru i jednoho velmi vlivného zastánce – šéfa americké investiční banky Morgan Stanley Jamese Gormana.
Muskovy eskapády s Twitterem mají vlivného zastánce – šéfa investiční banky Morgan Stanley
Leaders
Technologický gigant Apple se snaží přesunout část výroby z Číny jinam. Důvodů pro to má více, podstatnou roli v tom hrají zhoršující se vztahy Washingtonu a Pekingu. Preferovanou lokalitou se pro Apple stává Indie, kde bude vyrábět i nejnovější iPhony a nově také sluchátka AirPods, píše CNBC.
Po novém iPhonu bude Apple v Indii vyrábět i sluchátka
Zprávy z firem
Ve stopách Twitteru Elona Muska kráčí i další z amerických miliardářů, Mark Zuckerberg. Ve společnosti Meta Platforms chystá obří propouštění. Matku Facebooku musí opustit 11 tisíc lidí, což představuje asi 13 procent její pracovní síly.
Spletl jsem se, napsal Zuckerberg a propustil tisíce lidí
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.