Goldman Sachs zakládá blockchainový fond

Investiční banka zakládá ETF pro blockchain a DeFi vzápětí poté, co v průzkumu mezi klienty zjistila, že bohaté rodiny investují do kryptoměn a zajímají je inovace v decentralizovaných financích.
Americká banka Goldman Sachs poslala žádost regulátorovi SEC o založení kryptoměnového fondu zaměřeného na investice do firem, které vyvíjejí blockchainová řešení a decentralizované finance.
Žádost přišla týden poté, co banka zveřejnila výsledky studie, ze které vyplynulo, že o kryptoměny se zajímají family offices. Fond, který bude investovat do akcií technologických firem, má jmenovat Goldman Sachs Innovate DeFi and Blockchain Equity ETF.
Podkladem fondu bude Solactive's Decentralized Finance and Blockchain Index. Podle Business Insideru ale takový index zatím neexistuje.
Akcie firem zařazených do fondu musejí podle Goldman Sachs mít tržní kapitalizaci minimálně půl miliardy dolarů a denní objem obchodů milion dolarů. DeFi systémy a produkty, takzvané decentralizované finance, se pomocí blockchainových řešení snaží vyškrtnout prostředníky z finančních služeb. Jejich zastánci čekají, že se nakonec podaří úplně odříznout regulované instituce jako banky a finanční transakce poběží na blockchainu přímo.
Pro Goldman Sachs to není první vykročení do světa digitálních peněz. Už před měsícem znovuotevřela obchodování s opcemi navázanými na bitcoin a chystá se i na ethereum. Napřímo také investovala do start-upů zaměřenými na fintech - dohromady dvacet milionů dolarů do blockchainových firem Blockdaemon a Coin Metrics.
Světová finanční platforma Revolut uplatnila v Česku specializovanou evropskou bankovní licenci. Zákazníci, kteří přejdou na Revolut Bank, budou moci využívat její další služby. Jejich vklady budou pojištěné do 100 tisíc eur. Revolut má v ČR více než 300 tisíc uživatelů.
Revolut v Česku rozšíří služby, bude lépe konkurovat bankám
Zprávy z firem
Slavní umělci i prestižní galerie nabízejí umění v podobě unikátních digitálních kopií neboli NFT. Jak do nich investovat a nenapálit se?
Investice do digitálního umění rostou. Mají smysl?
Money
Bill Gates, Mark Zuckerberg, Jeff Bezos a další těžkotonážní jména dnes odjíždějí z prázdninového pobytu v Idahu. Teprve se uvidí, které nové akvizice z toho vyplynou.
Miliardáři na táboře v Sun Valley: řešily se nákupy, bitcoin i rafting
Leaders
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.