Hackeři se činí. Hodnota ukradených kryptoměn se meziročně zdvojnásobila

Hodnota kryptoměn ukradených po celém světě hackery se v letošním prvním pololetí více než zdvojnásobila na 1,38 miliardy dolarů (zhruba 32 miliard korun) z 657 milionů dolarů ve stejném období loňského roku. Přispěl k tomu výrazný nárůst cen kryptoměn, uvádí zpráva analytické společnosti TRM Labs.
Hodnota ukradených kryptoměn nicméně zůstala pod rekordní úrovní z prvního pololetí roku 2022, kdy hackeři zcizili kryptoměny za téměř dvě miliardy dolarů, upozornila agentura Bloomberg.
Zhruba 70 procenty se na celkové hodnotě ukradených kryptoměn v letošním prvním pololetí podílelo pět velkých hackerských útoků. Největším z nich byl květnový útok na japonskou kryptoměnovou burzu DMM Bitcoin, při kterém hackeři získali bitcoiny v hodnotě přes 300 milionů dolarů (zhruba sedm miliard korun).
„Nezaznamenali jsme sice žádné zásadnější změny v bezpečnosti kryptoměnových systémů, ale výrazně se zvýšily ceny různých kryptoměn,“ uvedl Ari Redbord ze společnost TRM Labs. To podle něj posiluje motivaci hackerů k útokům na různé kryptoměnové služby a zároveň zvyšuje hodnotu ukradených kryptoměn.
Ruská centrální banka doporučila podnikům, aby prováděly zahraniční platby prostřednictvím kryptoměn či jiných digitálních aktiv, a vyhnuly se tak sankcím, které Západ uvalil na Rusko kvůli jeho vpádu na Ukrajinu, uvedla agentura Reuters.
Jak se vyhnout sankcím Západu? Plaťte kryptoměnami, radí ruská centrální banka
Money
Ukrajina provozuje stovky podvodných call center, kterými okrádá ruské občany a výdělky financuje svou armádu. V rozhovoru s deníkem Izvestija to řekl místopředseda představenstva ruské státní banky Sberbank Stanislav Kuzněcov. Objem takto vyvedených peněz podle něj jen za loňský rok činil 250 miliard rublů (64 miliard korun).
Ukrajinci našli další způsob financování války. Okrádají Rusy přes call centra
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.