Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Harrisová jede. Za necelý měsíc získala na prezidentskou kampaň přes 12 miliard

Kamala Harrisová
ČTK
 ČTK

Kandidátka americké Demokratické strany do prezidentských voleb Kamala Harrisová za necelý měsíc od zahájení své kampaně za zvolení hlavou státu vybrala 540 milionů dolarů (12,1 miliardy korun). Velké množství finančních darů získala minulý týden při stranickém sjezdu, oznámila její kampaň.

Harrisová v době konání sjezdu získala 82 milionů dolarů, což je známkou nadšení demokratů pro její kandidaturu, uvedla manažerka kampaně Harrisové Jen O'Malleyová Dillonová. Celková částka vybraná za měsíc je podle ní rekordní. Finance vybrané na kampaň jsou nezbytné pro reklamu a získání nerozhodnutých voličů.

Pomohly ženy

Nečekanému přílivu financí podle prohlášení pomohly z velké části ženy. Třetina těch, kteří přispěli v době sjezdu, byli dárci, kteří přispěli poprvé. Dvě třetiny z nich byly ženy.

Viceprezidentka Harrisová se stala kandidátkou na prezidentku 21. července, kdy prezident Joe Biden z klání odstoupil. Rozhodl se tak pod tlakem kolegů, a to kvůli jeho katastrofálnímu výkonu v televizním duelu proti republikánskému kandidátovi na prezidenta Donaldu Trumpovi.

Harrisová a její kandidát na viceprezidenta Tim Walz příští týden vyrážejí autobusem na turné po Georgii. Budou se snažit získat podporu ve státě, který bude mít velký význam ve volbách, které se konají 5. listopadu.

Guvernér Minnesoty Tim Walz

Kdo je viceprezidentský kandidát Tim Walz? Zkušený guvernér i „tatík ze středozápadu“

Kamale Harrisové bude v prezidentských volbách krýt záda šedesátiletý Tim Walz, úspěšný progresivní guvernér z Minnesoty, který umí porážet republikány v jejich prostředí.

Přečíst článek

Robert Kennedy

Karel Pučelík: Kennedy musí z kola ven, navzdory demokratickému rodokmenu je hrozbou pro Trumpa

Potomek slavné rodiny Kennedyových doufal v demokratickou nominaci, nyní však kandiduje jako nezávislý a nakonec možná dostane slib místa v případné Trumpově administrativě. Jakou roli hrají kandidáti třetích stran? Mají vůbec šanci ovlivnit volby?

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme