Výkladní skříň luxusu Harrods si mne ruce. Bohatí i v recesi utrácejí jako smyslů zbavení
Luxusní obchodní dům Harrods v centru Londýna bude i v oslabeném ekonomickém prostředí vzkvétat, protože „bohatí v recesi bohatnou”, napsal list Financial Times s odvoláním na rozhovor s výkonným ředitelem Michaelem Wardem, z nějž cituje agentura Bloomberg.
Jeden z nejluxusnějších a nejproslulejších obchodních domů na světě potrápila pandemie covidu, která znemožnila turistům návštěvu Londýna. Ta už je ale minulostí. Nyní těchto sedm pater luxusu zažívá pořádný šrumec. Byznysu se vede lépe než v posledním předpandemickém roce 2019. „Zákazníci se stále více obracejí k „superznačkám”, jako jsou Louis Vuitton a Hermes, a nechávají tak ostatní značky v ohrožení, citoval list FT výkonného šéfa obchodu Michaela Warda.
Kolísající trhy, prudká inflace a narůstající ekonomická nejistota nejsou na rozdíl od covidu pro lidi, kteří si mohou dovolit luxusní kabelky, hodinky, šperky a auta, žádnou překážkou. Podle statistik z recese těží bohatí, „ať už jste jakéhokoli politického přesvědčení”, řekl Ward deníku v odpovědi na otázku, zda zhoršující se ekonomické klima ovlivní Harrods.
Ward, který stojí v čele maloobchodního řetězce od roku 2005, v rozhovoru rovněž uvedl, že Windsorský rámec, jehož cílem je reforma obchodních pravidel Severního Irska po brexitu, je krokem vpřed, i když se zatím nejedná o optimální pakt.
Svět se obává recese a lidé nastávající zimy, výsledky některých firem za třetí čtvrtletí ale ukazují, že jeden segment byznysu je vůči nejistotě imunní. Tím je luxusní zboží, neboť mnozí movití lidé se po konci covidových omezení rozhodli si konečně užívat života a neschovávat si peníze do hrobu, napsala agentura Bloomberg.Bohatí zamávali covidu a začali utrácet. Luxusu se i v době obav z recese daří
Enjoy
Obchod s luxusem se vymanil z covidové krize, tržby za luxusní zboží letos předčí ty z předpandemického roku 2019. Segment podržely zejména útraty Číňanů a Američanů, kteří rozhazují za špičkové boty, kožené zboží a šperky.Luxus vybředl z covidové krize. Pohání ho útraty Číňanů a Američanů
Money
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.