Indie může do roku 2075 předstihnout ekonomiku USA i Číny, tvrdí prognóza banky Goldman Sachs
Spojené státy by do roku 2075 mohly sestoupit na třetí příčku v žebříčku největších ekonomik světa. Kromě Číny by je totiž mohla předstihnout rovněž Indie. Informoval o tom server CNBC s odvoláním na prognózy investiční banky Goldman Sachs. Spojené státy jsou nyní největší ekonomikou světa. Číně patří druhá příčka, zatímco Indie je až pátá za Japonskem a Německem, uvedl server CNBC.
Indická ekonomika by podle nedávné zprávy banky Goldman Sachs měla v příštích desetiletích těžit nejen z rostoucí populace, ale také z pokroku v inovacích a technologiích, vyšších kapitálových investic a rostoucí produktivity práce.
"Indie dosahuje v inovacích a technologiích větších pokroků, než si někteří uvědomují. Země má na své straně demografické faktory, ty však nebudou jediným motorem růstu hrubého domácího produktu. Důležité budou inovace a zvyšování produktivity práce," uvedl ve zprávě ekonom banky Santanu Sengupta.
Dopadu schodku státního rozpočtu na vlastní finanční situaci se obává 72 procent Čechů. Naopak 23 procent lidí se domnívá, že jejich situaci rozpočtový deficit neovlivní. Zbylých pět procent to neumí posoudit. Vyplývá to z průzkumu agentury Median pro Český rozhlas, kterého se na konci června zúčastnilo více než 1000 Čechů.Většina Čechů se obává dopadu schodku státního rozpočtu na vlastní finanční situaci, ukázal průzkum
Money
Předpokládá se, že Indie v letošním roce vystřídá Čínu na postu nejlidnatější země světa. "Velká indická populace zjevně představuje příležitost, výzvou je ale produktivní využití pracovní síly," uvedl Sengupta. "Znamená to vytvářet pro tuto pracovní sílu příležitosti a zároveň zvyšovat její kvalifikaci," dodal.
Indická vláda nyní klade důraz na budování infrastruktury, zejména silniční a železniční sítě. "Věříme, že je to pro soukromý sektor vhodná doba ke zvyšování kapacit ve výrobě i službách, které by vytvářelo nová pracovní míst a absorbovalo rozsáhlou pracovní sílu," uvedl Sengupta.
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.