Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Inflace v Německu v červenci klesla na 6,5 procenta

Inflace v Německu v červenci klesla na 6,5 procenta
Newstream / Veronika Kudrnová
 ČTK

Meziroční míra inflace v Německu se v červenci podle metodiky Evropské unie snížila na 6,5 procenta z červnových 6,8 procenta. V předběžné zprávě to v pátek oznámil Spolkový statistický úřad.

Pokles inflace byl o něco výraznější, než očekávali analytici. Ti v anketě agentury Reuters červencový nárůst spotřebitelských cen odhadovali na 6,6 procenta.

Podle domácího způsobu výpočtu meziroční míra inflace v Německu v červenci klesla na 6,2 z červnových 6,4 procenta. Ceny potravin se zvýšily o 11 procent, ceny energií o 5,7 procenta.

Inflace v Německu zůstává vysoko nad dvouprocentním cílem Evropské centrální banky (ECB). Ta tento týden ve snaze bojovat s inflací zvýšila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 4,25 procenta.

Německo je největší ekonomikou, která používá euro. Meziroční růst spotřebitelských cen v celé eurozóně v červnu zpomalil na 5,5 procenta z květnových 6,1 procenta. Rychlý odhad červencového vývoje inflace v eurozóně zveřejní evropský statistický úřad Eurostat v pondělí. Analytici podle Reuters očekávají pokles inflace na 5,2 procenta.

Aleš Michl, guvernér ČNB

Michl: Inflace sice klesá, ale je pořád vysoká. Snížit sazby nám to neumožňuje

Tuzemský růst cen sice zpomalil pod deset procent, ale inflace je přesto stále vysoká, a neumožňuje České národní bance snížit úrokové sazby. Senátorům to ve čtvrtek řekl guvernér ČNB Aleš Michl při představování Zprávy ČNB o výkonu dohledu nad finančním trhem. Červnová meziroční inflace zpomalila na 9,7 procenta, byla o 0,4 procentního budu nižší, než očekávala ČNB ve své květnové prognóze.

Přečíst článek

Americký Fed podle očekávání opět zvedl sazby. Jsou nejvýše za 23 let

Americký Fed podle očekávání opět zvedl sazby. Jsou nejvýše za 22 let

Americká centrální banka (Fed) dnes na závěr dvoudenní schůzky svého měnového výboru zvýšila podle očekávání základní úrokovou sazbu o 0,25 procentního bodu do pásma 5,25 až 5,50 procenta. Úroky jsou tak nejvýše od roku 2001.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Otevření katedrály

Fotogalerie: Moderní architektura v historickém obalu. V Berlíně otevřeli katedrálu pro 21. století

Přečíst článek
David Marek, hlavní ekonom Deloitte

David Marek: Máme za sebou čtyři roky hrůz. Ten příští by už měl být klidnější

Přečíst článek
Německý kancléř Olaf Scholz (SPD)

Stav německé ekonomiky se nelepší. Její očekávané oživení se může opozdit a inflace zvýšit

Přečíst článek
Doporučujeme