J&T Finance plánuje prodej dluhopisů za 300 milionů eur

Bankovní holding J&T Finance Group se chystá prodat dluhopisy za 300 milionů eur (7,6 miliardy korun), což bude zatím její největší emise dluhu. Chce si zajistit peníze na případné předčasné splacení dříve vydaných dluhopisů a také získat finance na další expanzi. Agentuře Bloomberg to řekl finanční ředitel J&T Banky Michal Kubeš. Dodal, že dluhopisy budou dostupné i pro investory v zahraničí.
J&T Banka je součástí holdingu, podnik se chystá dluhopisy vydat nejdříve ve druhém čtvrtletí. Kubeš uvedl, že firma chce být připravena na možnost předčasného splacení svého prvního eurobondu. Termín splatnosti eurobondů za 120 milionů eur je v říjnu.
Z dlouhodobého hlediska skupina také plánuje nahradit starší dluh typu AT1 levnějším kapitálem, včetně dluhopisů tier-2 nebo těmi, které splňují požadavky MREL. AT1 je hybridem mezi dluhem a vlastním kapitálem a vyplácí vyšší úrok, protože nese větší riziko.
Do bankovního holdingu J&T Finance Group SE patří vedle české J&T Banky její slovenská pobočka, J&T Banka d.d. v Chorvatsku, J&T Direktbank v Německu a slovenská bankovní skupina 365, dříve Poštová banka. Loni v červnu celková aktiva skupiny činila 18,9 miliardy eur. Banka se zaměřuje na firemní klientelu a nabízí kvalifikovaným investorům investice podobné investicím soukromého kapitálu do firem, které nejsou veřejně obchodované a nacházejí se v růstové fázi. Mezi tyto firmy patří třeba internetový prodejce potravin Rohlík nebo EPH Investment.
Východ vede: Analytici UniCredit očekávají letos ve většině zemí střední a východní Evropy růst HDP mezi dvěma a třemi procenty, což je více než v západní Evropě.
Živnostníci a menší firmy potáhnou růst v Evropě, věří UniCredit
Zprávy z firem
Praha daleko, pánbůh vysoko a Babiše to nezajímá. Příběh hejtmana Bělici za ANO v Moravskoslezském kraji ukazuje, jak se staví regionální kultíky osobnosti a jak se kumuluje politická moc v krajské politice v jedněch rukou. Růst krajských autoritářů se stává problém pro celou republiku.
David Ondráčka: Arogance a neomezená moc. Hejtman za ANO Bělica začíná připomínat tajemníka KSČ Mamulu
Názory
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.